Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЗНОСОСТІЙКИХ ПОВЕРХОНЬ В УМОВАХ ЛАЗЕРНОГО НАПЛАВЛЕННЯ

ФОРМУВАННЯ ЗНОСОСТІЙКИХ ПОВЕРХОНЬ В УМОВАХ ЛАЗЕРНОГО НАПЛАВЛЕННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЗНОСОСТІЙКИХ ПОВЕРХОНЬ В УМОВАХ ЛАЗЕРНОГО НАПЛАВЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”


УДК 621.375.826
ВАЛІД ІБРАГІМ ЮСЕФ НУСІРАТ
( Королівство Иорданія )
 
ФОРМУВАННЯ ЗНОСОСТІЙКИХ ПОВЕРХОНЬ В УМОВАХ ЛАЗЕРНОГО НАПЛАВЛЕННЯ
С п е ц і а л ь н і с т ь: 05.03.07 - Процеси фізико-технічної обробки.
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі лазерної технології , конструювання машин та матеріалознавства Національного технічного університету
України “ Київський політехнічний інститут ”
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
ГОЛОВКО Леонід Федорович
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”, професор
кафедри лазерної технології, конструювання
машин та матеріалознавства.
 
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
БІЛОУС Михайло В’ячеславович
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”, завідувач
кафедрою загальної фізики та фізики твердого
тіла;
кандидат технічних наук, доцент
ОСИПЕНКО Василь Іванович ,
Черкаський інженерно-технологічний інститут,
доцент кафедри обробки матеріалів за
спецтехнологіями, м. Черкаси.
Провідна установа: Фізико-технологічний інститут металів і сплавів
НАН України, відділ процесів плавки та
рафінування сплавів, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться 21 травня 2001 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.002.15 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37, корпус 19, ауд.417.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розіслано 20 квітня 2001 р.
В. о. вченого секретаря спеціалізованої ради,
доктор технічних наук, професор ФОМІЧОВ С.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Цілеспрямована зміна фізико-механічних властивостей поверхневих шарів деталей машин, відновлення їхніх розмірів і форми, вирощування деталей складної просторової конфігурації, так звана технологія “Rapid Prototyping”, є областю ефективного застосування лазерного газопорошкового наплавлення. Потенційними споживачами цієї технології є різні галузі промисловості, пов’язані з випуском або ремонтом устаткування, яке працює в екстремальних умовах і тому виготовляється із спеціальних, як правило, дорогих матеріалів (нафто-газопромислове, геологорозвідувальне, вугледобувне устаткування, сільськогосподарські і шляхобудівні машини, газотурбінні двигуни, автотракторна техніка і т.і.). Основними перевагами даного процесу є універсальність, можливість ощадливого і раціонального використання дорогих і дефіцитних матеріалів, ресурсо- і енергозбереження, екологічна чистота, можливість повної автоматизації. Навіть перераховані ознаки ставлять дану технологію в ряд тих, що відповідають найсучаснішим вимогам розвитку промислового виробництва.
Разом з тим, широке поширення даної технології в промисловості стримується відсутністю достатньої як технологічної, так і технічної бази процесу. Залишається недостатньою відтворюваність результатів наплавлення, не відповідає пропонованим вимогам якість наплавлених шарів Це обумовлено відсутністю ефективних методик визначення й оптимізації режимів наплавлення, науково обгрунтованих підходів до вибору наплавочних матеріалів, даних, що дозволяють прогнозувати поводження наплавлених шарів у процесі експлуатації. Не вирішені питання, що стосуються техніко - економічної доцільності застосування для наплавлення лазерного технологічного устаткування з точки зору потужності вихідного випромінювання, діапазону її регулювання і просторової структури пучка.
У зв'язку з цим наукові дослідження, спрямовані на створення технологічної бази процесу лазерного газопорошкового наплавлення, є актуальними.
Мета роботи. Підвищення надійності та ресурсу роботи деталей машин за рахунок формування з допомогою лазерного наплавлення високоякісних поверхневих шарів, які мають прогнозовані фізико-механічні властивості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЗНОСОСТІЙКИХ ПОВЕРХОНЬ В УМОВАХ ЛАЗЕРНОГО НАПЛАВЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок