Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ

КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ

Назва:
КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бондаренко Денис Васильович
УДК 37.015.6:378(043.3)
КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ
08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Жебка Валентин Володимирович,
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій, завідувач кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Каленюк Ірина Сергіївна,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук, доцент
Габріелова Тетяна Юріївна,
Національний авіаційний університет, доцент кафедри організації авіаційних перевезень
Провідна установа - Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки України, відділ проблем праці та політики доходів населення, м. Київ
Захист відбудеться ”8” квітня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.02 у Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, проспект космонавта Комарова, 1, корп. 2, кім. 418.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ, проспект космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий ”6” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Матвєєв В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Виконуючи найважливіше соціальне завдання – формування особистості, вища освіта повинна стати одним з найважливіших факторів економічного і соціального розвитку держави, базуватися на світовому досвіді і має бути здатна забезпечити країні відтворення та розвиток її інтелектуального потенціалу, а в кінцевому результаті й належне місце у світовій спільноті, що є можливим лише за умов визнання її як пріоритетної сфери. З одного боку, соціально-економічні потреби, що лежать в основі економічного розвитку освіти, обумовлені рівнем розвитку продуктивних сил і типом виробничих відносин, а, з іншого, економічний розвиток освіти зумовлює їх рівень і тип. Тому розвиток вищих навчальних закладів (ВНЗ) взагалі, а економічний розвиток зокрема, буде стимулювати соціально-економічний прогрес. Висока значущість вищої освіти визначає масштабність проблем, пов’язаних із функціонуванням ринкових механізмів на ринку освітніх послуг. Відповідно, впровадження в діяльність ВНЗ ринкових методів господарювання зовсім не виключає фінансування підготовки з державного бюджету, тобто має місце зрощення ринкових відносин і соціальних гарантій. Разом з тим перехід до ринкових відносин перемістив центр ваги у формуванні попиту та пропозиції освітніх послуг: по-перше, основу попиту становлять інтереси не тільки держави, але й суб’єктів господарювання та особистості; по-друге, обсяги пропозиції визначаються як на державному рівні, так і самими ВНЗ. У розпорядженні закладів вищої освіти, як суб’єктів господарської діяльності, повинен бути інструментарій пізнання ринкових закономірностей взаємодії попиту та пропозиції, що дозволить не тільки орієнтуватися у споживчих перевагах, але й формувати їх.
Проблемам вищих навчальних закладів України, шляхам знаходження нових джерел поповнення їх бюджету, раціонального управління фінансовими та матеріальними ресурсами ВНЗ, наближення до світових стандартів якості освітніх послуг присвячені праці Ю.Алексєєва, Й.Бескида, Ю.Вітренка, Є.Єфімова, М.Згуровського, І.Каленюк, Р.Кігеля, К.Корсака, В.Куценко, В.Новикова, О.Устенка, В.Яблонського та інших.
Попри значну увагу вчених до окремих аспектів діяльності ВНЗ, варто зауважити, що науковці розглядають переважно проблеми реформування галузі освіти, мало приділяючи уваги проблемам економічного розвитку, через які виникає невизначеність в подальшому розвитку вищих закладів освіти, як суб’єктів господарської діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок