Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕМЕНТИ ФАЗІ-ЛОГІКИ З ІМПУЛЬСНИМ ПРЕДСТАВЛЕННЯМ ІНФОРМАЦІЇ ТА ПРИСТРОЇ НА ЇХ ОСНОВІ

ЕЛЕМЕНТИ ФАЗІ-ЛОГІКИ З ІМПУЛЬСНИМ ПРЕДСТАВЛЕННЯМ ІНФОРМАЦІЇ ТА ПРИСТРОЇ НА ЇХ ОСНОВІ

Назва:
ЕЛЕМЕНТИ ФАЗІ-ЛОГІКИ З ІМПУЛЬСНИМ ПРЕДСТАВЛЕННЯМ ІНФОРМАЦІЇ ТА ПРИСТРОЇ НА ЇХ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,26 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Семенова Олена Олександрівна
УДК 621.325.5
ЕЛЕМЕНТИ ФАЗІ-ЛОГІКИ
З ІМПУЛЬСНИМ ПРЕДСТАВЛЕННЯМ ІНФОРМАЦІЇ
ТА ПРИСТРОЇ НА ЇХ ОСНОВІ
Спеціальність 05.13.05 – Елементи та пристрої
обчислювальної техніки та систем керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця–2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Кичак Василь Мартинович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри телекомунікаційних систем і телебачення
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Яковлєв Юрій Сергійович,
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАНУ, м. Київ,
зав. відділом “Персональні ЕОМ і системи на їх основі”
кандидат технічних наук Василецький Сергій Анатолійович,
Корпорація Квазар-Мікро, м.Київ, бренд-менеджер
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”,
кафедра “Комп’ютеризовані системи автоматики”,
Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться „06” жовтня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий „05” вересня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні інтелектуальні технології – фазі-логіка, фазі-контролери, нейронні мережі, нейро-фазі-мережі, вейвлет-мережі, Баєсові класифікатори, генетичні та еволюційні алгоритми – використовуються для розв’язання технічних, наукових і прикладних задач, у випадку, коли традиційні методи не можуть дати задовільного результату.
Пристрої автоматичного керування, які функціонують на основі фазі-логіки – фазі-контролери знаходять своє застосування у складних телекомунікаційних, радіотехнічних та мікроелектронних системах, вхідні дані яких зазнають постійних змін, а вихідні дані потребують регулювання у масштабі реального часу.
Застосування у телекомунікаційних, радіотехнічних та мікроелектронних системах спеціалізованих пристроїв автоматичного керування, що функціонують на основі фазі-логіки, замість традиційних пристроїв керування, дозволяє підвищити точність та надійність керування.
Використання у телекомунікаційних, радіотехнічних та мікроелектронних системах спеціалізованих пристроїв автоматичного керування, виконаних на основі нейро-фазі-мереж, дозволяє обробляти дані, які є лінгвістичними величинами і водночас здійснювати настроювання пристрою керування, що забезпечує точне керування у змінних умовах.
Для створення подібних спеціалізованих пристроїв автоматичного керування важливим етапом проектування є синтез відповідних логічних елементів, які реалізують функції фазі-логіки і характеризуються високою точністю, завадостійкістю і швидкодією.
Теорії фазі-логіки та її застосуванню до розв’язання прикладних задач присвячені праці Ротштейна А.П., Мокіна Б.І., Мітюшкіна Ю.І. Архангельського В.І., Богаєнко І.Н., Грабовського Г.Г., Рюмшина М.А., Лісового І.П., Гостева В.І.
У фазі-логічних елементах, наведених у відомих працях, вхідна та вихідна інформація представляється імпульсно-потенціальними сигналами, що зумовлює їх низьку завадостійкість. В той же час, частотно-імпульсні, широтно-імпульсні та фазо-імпульсні сигнали характеризуються значно вищою у порівнянні з імпульсно-потенціальними сигналами завадостійкістю, оскільки частотно-імпульсні, широтно-імпульсні та фазо-імпульсні сигнали мають більшу ніж імпульсно-потенціальні сигнали кількість змінних параметрів. Також, елементи з частотно-, широтно- та фазо-імпульсним представленням інформації здатні реалізувати більшу кількість функцій фазі-логіки, ніж елементи з імпульсно-потенціальним представленням інформації, що призводить до розширення функціональних можливостей пристроїв автоматичного керування на основі фазі-логіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЕЛЕМЕНТИ ФАЗІ-ЛОГІКИ З ІМПУЛЬСНИМ ПРЕДСТАВЛЕННЯМ ІНФОРМАЦІЇ ТА ПРИСТРОЇ НА ЇХ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок