Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: Методика формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру – студії

Методика формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру – студії / сторінка 10

Назва:
Методика формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру – студії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,38 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

1. Аналіз наукової літератури засвідчив: естетичні орієнтації розглядаються як цілісне функціональне утворення, яке спрямовує та наближує особистість до досконалості, довершеності; включає уявлення про естетичний ідеал, втілює потребу в гармонії та Красі, що є нормою і стимулом творчості.
2. Доведено, що сутність естетичних орієнтацій підлітків полягає в особистісній спрямованості на естетизацію власних потреб. Естетичні орієнтації характеризуються пізнавальною потребою, виявом інтелектуальної ініціативи, розумовою активністю, творчими здібностями, можливістю оволодіти цінностями світової культури. Визначено структуру естетичних орієнтацій, яка складається з когнітивно-пізнавального, емоційно-емпатійного та діяльнісно-творчого компонентів, взаємозалежність і взаємовплив яких передбачає поєднання зусиль для здобуття найбільшого результату у формуванні естетичних орієнтацій підлітків.
3. Виявлено, що ефективність формування естетичних орієнтацій забезпечується такими освітньо-виховними функціями: естетичною, соціально-виховною, педагогічною, ціннісно-змістовною, художньо-творчою. Ці функції посилюють дієвість дитячого музичного театру-студії; сприяють розв’язанню проблеми комплексного впливу синтезу мистецтв; активізують творчо-пошукову діяльність підлітків, що істотно впливає на їхню увагу і зацікавленість певною інформацією; встановлюють наступність організаційного і змістового планів розвитку навчальної діяльності в музичному театрі-студії.
4. Проаналізовано педагогічні умови формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру-студії. Серед них запропоновано такі: орієнтація діяльності керівників музичного театру-студії на теорію і практику гуманістичного виховання, створення системи студійних занять у музично-сценічній роботі; забезпечення інтеграції різних видів художньо-творчої діяльності при постановці музичної вистави. У дослідженні визначено засоби формування естетичних орієнтацій підлітків: жанрово-культурологічний, комунікативно-пізнавальний і художньо-візуальний.
5. Критеріями сформованості естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру-студії визначено: когнітивно-пізнавальний; емоційно-емпатійний; діяльнісно-творчий. Кількісний та якісний аналіз матеріалів діагностики формування естетичних орієнтацій підлітків виявив, що: серед підлітків існує три групи, які відповідають визначеним у дослідженні рівням сформованості естетичних орієнтацій; значна кількість підлітків прагне до різноманітного відображення властивостей і якостей запропонованого матеріалу, використовують упорядкований засіб поєднання елементів музичного, поетичного тексту в цілісну систему, усвідомлюють змістові й операційні моменти діяльності, орієнтуються на їхній взаємозв’язок; підліткам через брак освіченості, не вистачає ерудованості, правильної оцінки емоційно-естетичних вражень, вони не здатні глибоко сприймати образи; низький рівень сформованості естетичних орієнтацій свідчить і про низький рівень загального розвитку підлітків. Чисельність саме останньої групи підлітків потребує особливої педагогічної уваги.
6. Розроблено та експериментально перевірено методику формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру-студії. Вона передбачала включення підлітків в індивідуальні, групові та колективні форми роботи, використання системи спеціальних творчих завдань, ігор, що їх впроваджували у творчу діяльність ( репетиції, виступи), створення ситуацій успіху через залучення вихованців до сценічної діяльності. Отримані в ході експериментального дослідження дані про основні параметри формування естетичних орієнтацій підлітків засвідчують якісні зміни в рівнях сформованості. Це відображено у рефлексивних процесах, вивчення яких дає змогу визначити індивідуальні якості вихованців, здатність до творчого спілкування з музичними образами, ступінь володіння виражально-смисловими значеннями та орієнтацію на переосмислення власного „Я” під впливом музики.
Проведене дослідження не вичерпує всіх аспектів досліджуваної проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Методика формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру – студії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок