Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Методика формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру – студії

Загрузка...

Методика формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру – студії / сторінка 5

Назва:
Методика формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру – студії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,38 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Емпатійні ознаки свідчать про виняткове значення цієї якості у розвитку підлітків у музичному театрі-студії, оскільки вона визначає педагогічну культури керівника, а саме: чуйність, доброзичливість, толерантність, емоційну витриманість, тактовність, довірливе та делікатне взаємне спілкування. Емоційні та емпатійні прояви естетичного переживання впливають на процеси музично-театральної діяльності, розкривають глибину естетичних почуттів. Для створення творчого середовища емоційно-емпатійний компонент виконує функції комунікації, фіксації різноманітних естетичних вражень та естетичних потреб.
Діяльнісно-творчий компонент включає готовність підлітків до естетичної діяльності, що дає змогу осмислити її в руслі апробованого естетичного середовища, визначає духовно-моральний рівень художніх цінностей підлітка, які виступають як світоглядна орієнтація моральної свідомості. Оптимальна організація творчої діяльності, що реалізується в музичному театрі-студії, передбачає: активізацію естетичної думки підлітків, наявність умінь, необхідних ведучим жанру конферансу, вміння переконувати, пропагувати, закликати, дотримуватися взаємодії логіки і почуттів, пробуджувати інтерес до активної виконавської музично-театральної діяльності.
Результати аналізу практичної діяльності дитячих музичних театрів-студій свідчать, що пріоритетну роль у формуванні естетичних орієнтацій підлітків відіграє педагогічний процес, внаслідок якого накопичуються розумові, моральні, фізичні та художні якості. Художньо-творча діяльність підлітків розглядається нами як виконавський аспект, що забезпечує готовність підлітків до усвідомлення музично-сценічної дії, розуміння і осмислення образу. З цією метою ми визначили вміння, якими можуть оволодіти вихованці дитячого музичного театру-студії, а саме: створення портретних характеристик на основі вистави, з’ясування їхнього значення відповідно до авторського задуму, розгортання змісту образів. Успішність оволодіння цими вміннями залежить від фахової компетентності керівника музичного театру-студії, який критично оцінює матеріал, зміст, формує у підлітків уміння інтерпретувати художні твори. З аналізу компонентів, які входять до структури педагогічного процесу, випливає, що визначальна роль у цій структурі відводиться керівникові та вихованцям, усвідомленню останніми мети естетичної діяльності.
У другому розділі „Дитячий музичний театр-студія у формуванні естетичних орієнтацій підлітків” нами визначено освітньо-виховні функції дитячого музичного театру-студії, теоретично обґрунтувано можливості, засоби та педагогічні умови, які використані для втілення розробленої методики формування естетичних орієнтацій підлітків. Вона побудована на поєднанні двох аспектів: педагогічного й музично-театрального, з тим, щоб підійти до розв’язання проблеми комплексно.
У дисертації зазначається, що театр у всі часи був такою цінністю, яка мала велике моральне, культурне і громадське значення. Аналіз досвіду роботи позашкільних закладів виокремив дитячі музичні театри-студії в якісно нову цілісність, що має спільні об’єкт, мету, завдання та узгоджені дії. Оскільки специфічність музичного самодіяльного театру обумовлена належністю як до сфери освіти, так і до сфери культури, що сприяє створенню унікального ефекту взаємодії мистецтва та освіти, який розкривається у музичних театрах-студіях, орієнтованих не тільки на активізацію художньої діяльності вихованців, а й на ранню професіоналізацію.
Нами доведено, що музичний театр-студія – дитяче творче самодіяльне об’єднання, в якому істотно важливе місце належить музиці (вокальній або інструментальній), котра окреслює структуру твору, посилює художній образ сценічної дії, передає емоційно-почуттєвий зміст, закріплює позитивний емоційний досвід. Головними особливостями музичного театру-студії є: музично-мовний стиль, художня діяльність, колективні творчі методи. Поєднання різножанрових, різностильових художніх елементів музично-театральної діяльності веде до цільової злагодженості.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Методика формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру – студії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок