Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Методика формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру – студії

Загрузка...

Методика формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру – студії / сторінка 7

Назва:
Методика формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру – студії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,38 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Завдяки цій умові створюються можливості індивідуального прояву підлітків у виборі видів художньо-творчої діяльності. Навчально-виховний процес у музичному театрі-студії, побудований на синтезі мистецтв, створює міцну базу для більш свідомого засвоєння матеріалу, забезпечує появу нових властивостей емоційно-інтелектуальної сфери підлітків; впливає на динаміку індивідуальних естетичних інтересів, визначенні позитивної самооцінки, вмінні підлітків орієнтуватися в культурному просторі, здатності до свідомого, обґрунтованого вибору діяльності, що дає змогу забезпечити формування естетичних орієнтацій засобами музичного театру-студії.
У третьому розділі „Експериментальне дослідження формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру-студії” обґрунтовується методика діагностування рівнів сформованості естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру-студії.
Окреслені вище теоретичні положення було покладено в основу експериментальної методики формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру-студії, спрямованої на реалізацію психолого- педагогічних умов. Урахування наукових положень, розглянутих у дисертації, зумовило обґрунтування критеріїв та показників рівнів сформованості естетичних орієнтацій. Згідно із змістовною структурою досліджуваного феномена, було визначено такі критерії:
1) когнітивно-пізнавальний, який визначає ступінь сформованості пізнавального інтересу підлітків, запам’ятовування значної кількості необхідних знань з музики, літератури, театру, спроможність до аналізу, синтезу, узагальнення і порівняння; 2) емоційно-емпатійний, який коригує міру власних емоційних вражень, переживань, що сприяють розвитку емпатійних реакцій та засвідчують виняткове значення педагогічної культури керівника колективу; 3) діяльнісно-творчий, котрий ґрунтуючись на індивідуально-особистісному підході, визначає ступінь творчого переосмислення результатів естетичного сприймання на конкретному розумінні завдань, відповідальності та виконавської активності під час роботи над роллю, бажанні підлітків включатися в активну художньо-творчу діяльність).
Констатувальним експериментом було охоплено респондентів трьох категорій (підлітки – 309 осіб, керівники – 34 особи, батьки – 61 особа). Під час констатувального експерименту застосовувалися методи науково-педагогічного дослідження: бесіда, лекція, індивідуальне письмове анкетування, творчі роботи, вільні інтерв’ю з респондентами, збір та аналіз інформації щодо діяльності музичних театрів-студій, ознайомлення з навчальними та репертуарними планами, педагогічне спостереження, проведення семінарів, конференцій. Це дало змогу вивчити пріоритети підлітків у виборі занять та специфіку їхніх потреб та інтересів у сфері дозвілля. В результаті діагностувальної дослідно-експериментальної роботи було встановлено рівні сформованості естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру-студії.
Високий рівень (15,58%) від загальної кількості учасників експерименту пов’язаний із формуванням у підлітків певних естетичних знань, естетичної освіченості, вмінням аналізувати художні твори, обґрунтовувати свої думки. Підлітки з високим рівнем інтелекту впевнені в своїх знаннях, їм властива внутрішня свобода, працездатність, нестандартність судження, вони свідомо витрачають час на систематичні репетиції, активно включаються до творчої дії, проявляючи інтерес до всього нового та незвичайного.
Середній рівень (38,74%), властивий підліткам, які здобувають знання тільки з окремих дисциплін, що дають мінімум певних навичок, потрібних для виступів. Вони здатні до емоційного співпереживання, творчої інтерпретації музичних образів, самооцінки себе у світі музики та театру. Виконання певних завдань відзначається нечітким розумінням характерних засобів виразності, художньо-образного змісту твору, що свідчить про недостатню сформованість спеціальних знань, практичних умінь і навичок.
Для підлітків з низьким рівнем (45,68%) сформованості естетичних орієнтацій характерним є відсутність предметних здібностей, що веде до відставання у навчанні, безсистемності в оволодінні спеціальними знаннями; нестійкий інтерес до художньої творчості, пасивне ставлення до репетицій, виступів; невизначеність у видах діяльності, обмежене спілкування з колективом, замкнутість; їм не притаманні фантазія, образні уявлення, розкриття власної позиції.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Методика формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру – студії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок