Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методика формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру – студії

Загрузка...

Методика формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру – студії

Назва:
Методика формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру – студії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,38 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
Лавриш Ірина Михайлівна
УДК 373.5.036:792.5
Методика формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру – студії
13.00.02- теорія та методика навчання музики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
ОЛЕКСЮК Ольга Миколаївна,
Національний університет культури та мистецтв,
Кафедра соціології та психології, професор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
РОСТОВСЬКИЙ Олександр Якович,
Ніжинський державний педагогічний університет
імені Миколи Гоголя, професор;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
ОТИЧ Олена Миколаївна,
Інститут педагогічної освіти
і освіти дорослих АПН України,
завідувач відділу педагогічної естетики та етики.
Захист відбудеться 12 березня 2008 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.08 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова за адресою: 01601 м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова за адресою: 01601 м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 11 лютого 2008р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В.Козир
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Оновлення мети і змісту позашкільної освіти в Україні спрямовано на збагачення та розвиток духовних і культурних цінностей учнівської молоді відповідно до Державної Національної програми „Освіта” (Україна ХХ1 століття), Концепції безперервної освіти національного художнього виховання, Закону України „Про позашкільну освіту”. Найважливішим у цьому процесі є те, що синтез форм і видів мистецької освіти та особистісних потреб підлітків стає показником змістової дозвіллєвої діяльності, зокрема музично-театральної. Нове осмислення феномена естетичних орієнтацій у сфері театральної педагогіки має мобільно і плідно інтегруватись у культурно-дозвіллєвий простір.
Проблема формування естетичних орієнтацій підлітків пов’язана з використанням таких інноваційних технологій, які спроможні подолати наступні суперечності: між потребою підвищення емоційно-інтелектуального рівня підлітків і втратою етико-естетичних вимірів у сучасному суспільстві; між важливістю удосконалення форм й методів організації і проведення вільного часу підлітків і в той же час наявним скороченням дозвіллєвих та позашкільних закладів; між потенційними виховними можливостями дитячого музичного театру-студії і недостатньою розробленістю засобів їхнього цілеспрямованого використання у позашкільній освіті; між необхідністю формування естетичних орієнтацій підлітків як ключового напрямку розвитку особистості й відсутністю науково-обгрунтованих засобів розв’язання цієї проблеми у театральній педагогіці. Подолання цих суперечностей потребує конструктивних рішень щодо ефективної системи естетичного навчання і виховання, визначення взаємовідношення особистості, культури і Всесвіту, проектування духовно-культурного простору на теренах мистецької освіти. Стрімка урбанізація, що спостерігається останнім часом, призвела до руйнації естетичних резервів підлітків. Саме тому театральне мистецтво має позитивно впливати на духовне життя підлітків, бути потужним та ефективним інструментарієм формування естетичних орієнтацій.
Актуальність зазначеної проблеми стало гострішою тоді, коли в суспільстві настали суттєві зміни, руйнувалися духовні сили і талановиті особистості намагалися самореалізовуватися й самовідтворюватися в галузі мистецької освіти. Пильну увагу до цього питання приділяли ще філософи минулого (Аристотель, Платон, Г.Гегель), сучасності (Л.Аза, Д.Говорун, В.Горський, М.Лукашевич, В.Шинкарук та ін.). Педагогічні дослідження естетичних орієнтацій вказують на прийнятні для особистості усвідомлення та розуміння цінностей (І.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Методика формування естетичних орієнтацій підлітків засобами дитячого музичного театру – студії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок