Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Електоральні преференціЇ як індикатор ефективності економічної політики: РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІР

Електоральні преференціЇ як індикатор ефективності економічної політики: РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІР

Назва:
Електоральні преференціЇ як індикатор ефективності економічної політики: РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,86 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КЛАСИЧНИЙ ПРИВАТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОЗУБ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 316.334.2
Електоральні преференціЇ
як індикатор ефективності економічної політики: РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІР
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Запоріжжя – 2008
 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціології та соціальної роботи в Класичному приватному університеті.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Воронкова Валентина Григорівна,
Запорізька державна інженерна академія,
завідувач кафедри менеджменту організацій.
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, доцент
Чернецький Юрій Олександрович,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, провідний науковий співробітник
соціологічного факультету;
кандидат соціологічних наук, доцент
Сірий Євген Володимирович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
докторант.
Захист відбудеться 23 травня 2008 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.127.02 в Класичному приватному університеті за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського 70-б, тел. (061) 764-57-15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Класичного приватного університету за адресою: 69002, вул. Жуковського, 70-б, м. Запоріжжя.
Автореферат розіслано “22“ квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Катаєв С.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформаційні процеси, що відбуваються в українському суспільстві, характеризуються переструктуризацією всіх соціальних інститутів та формуванням ринкових механізмів регуляції соціально-економічних відносин. Найважливішими складовими цих процесів є, по-перше, нова економічна політика, що формується і запроваджується державними владними структурами; по-друге, реальні соціальні практики політичних акторів (суб’єктів) і населення, що реалізуються в регіональних соціумах як відносно самостійних, проте невід’ємних складових частинах українського суспільства як єдиного цілого.
Економічну політику можна розглядати у трьох вимірах: загальнодержавному – формування стратегії розвитку національної економіки (макроекономічний рівень); регіональному – регуляція соціально-економічних відносин шляхом перерозподілу національного продукту через бюджети всіх рівнів (регіонів, областей, міст) та цільові програми (мезоекономічний рівень); індивідуально-особистісному – реалізація соціальних практик політичних акторів (владних структур або/та їм опозиційним) і населення у сфері виробництва, споживання, обміну та розподілу товарів і послуг (мікроекономічний рівень).
Оскільки формування і реалізація економічної політики в Україні носить специфічний (скоріше спонтанний, ніж систематизований) характер, остільки недостатніми для визначення її ефективності є статистичні показники. Як констатують соціологи та економісти, зростання макроекономічних показників (валового внутрішнього продукту, середньомісячної заробітної платні, пенсії, виплат із соціальних фондів тощо) не свідчить про покращення добробуту населення.
Отже, існує суперечність між необхідністю підвищення ефективності економічної політики та відсутністю системи її соціальних показників на регіональному рівні, особливо у промислових мегаполісах. Тому наукова проблема полягає у недостатньому рівні соціологічних знань про нові механізми індикації формування та реалізації економічної політики, які б найбільш об’єктивно висвітлювали позитивні та негативні сторони її впливу на соціальний розвиток регіонів та ступінь задоволеності нею мешканцями промислових регіонів.
На наш погляд, пошук таких механізмів доцільно вести в електоральній площині, оскільки саме в періоди виборчих кампаній ставлення електорату до політичних акторів (владних політичних сил або їм опозиційних) є певною оцінкою ефективності здійснюваної (або пропонованої) ними економічної політики.
Варто зазначити, що перетворення в економічній сфері уможливлюються розширенням демократизації політичної системи в Україні, універсальним інструментом якої вважаються вільні вибори – як механізм представницької демократії та волевиявлення громадян.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Електоральні преференціЇ як індикатор ефективності економічної політики: РЕГІОНАЛЬНИЙ ВИМІР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок