Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА І ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА АДЕНОВІРУСНІ КОН’ЮНКТИВІТИ

КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА І ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА АДЕНОВІРУСНІ КОН’ЮНКТИВІТИ

Назва:
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА І ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА АДЕНОВІРУСНІ КОН’ЮНКТИВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,99 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика
Валід За’ал Рашид Та‘амрах
УДК 615.3:617.75:616.833.115-06.83
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА І ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА АДЕНОВІРУСНІ КОН’ЮНКТИВІТИ
14.01.18 - офтальмологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Петруня Андрій Михайлович, Луганський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри очних хвороб
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, доцент Риков Сергій Оле-
к--сандрович, Київська медична академія після-дипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, доцент кафедри офтальмології
доктор медичних наук, професор Бездітко Павло Андрійович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри очних хвороб
Провідна установа: Донецький державний медичний університет ім. М.Горького, кафедра очних хвороб, МОЗ України, м. Донецьк
Захист відбудеться “____”___________2005 р. о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.613.05 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України за адресою 03680 Україна, Київ, просп. Комарова, 3, Центр мікрохірургії ока.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України (04112 м.Київ-112, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий “ ______” ____________ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Н.С.Лаврик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки діагностиці і лікуванню вірусних захворювань органа зору у світі приділена велика увага. Через високу контагіозність і велику частоту ускладнень, які розвиваються, вірусні ураження очей є серйозною проблемою сучасної офтальмології (Майчук Ю.Ф., 1981, 1996; Жабоєдов Г.Д. та співавт., 2002; Сергієнко М.М. та співавт., 2003).
Аденовірусна інфекція, за даними ВООЗ, займає третє місце (8,8%) у світі як причина смерті від вірусних інфекцій. Ядро аденовірусів складається з двоспіральної ДНК. Відомі онкогенні варіанти вірусів. Встановлена також тривала виживаність аденовірусів у лікарських розчинах, які застосовуються в офтальмології.
Аденовірусний кон’юнктивіт (АК) періодично зустрічається у вигляді спалахів і спорадичних випадків на території нашої країни. Цей кон’юнктивіт характеризується високою контагіозністю і виявляється у вигляді двох форм: аденофарингокон’юнктивальної лихоманки (АФКЛ) і епідемічного кератокон’юнктивіту (ЕКК). У даний час ідентифіковано 45 різних типів збудників аденовірусу, з яких 28 виділені у людини. Збудником АФКЛ звичайно є серотипи А-3 і А-7, рідше А-6, А-10 і А-11; збудник ЕКК – серотип А-8, рідше А-11, А-19 і А-29 (Фролов А.Ф., 1995).
При АФКЛ у 13% випадків уражується рогова оболонка, при ЕКК – у 90%. Ці ускладнення нерідко приводять до появи помутнінь рогівки, що веде до зниження гостроти зору у пацієнтів. У ряді випадків, при несвоєчасному і неефективному лікуванні, захворювання може приймати затяжний характер і переходити в хронічну форму на багато місяців, а іноді і років. Крім того, несприятливими ускладненнями АК є бактеріальна мікст-інфекція і токсично-алергійні ускладнення, що призводять до серйозних рогівкових ускладнень (Майчук Ю.Ф., 1996; Каспарова Е.А., 1998) .
У патогенезі ускладнень при АК істотне значення займають порушення системного і місцевого імунітету, активація аутоімунних реакцій до рогівкового антигену (Анджелов В.О. та співавт, 1988; Майчук Ю.Ф., 2001). У той же час ця проблема вимагає подальшого вивчення.
Лікування аденовірусної інфекції органа зору є дуже проблематичним і не завжди досить ефективним. Незважаючи на застосування сучасних противірусних препаратів, таких як інтерферони і їхні індуктори, ацикловір, керецид, нерідко в пацієнтів виникають ускладнення з боку рогівки, токсико-алергійні ускладнення а також затяжний характер перебігу захворювання (Майчук Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА І ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА АДЕНОВІРУСНІ КОН’ЮНКТИВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок