Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОМЕТРООПТИЧНА ПОБУДОВА ОСЬОВОГО КОНТУРУ В РОЗ’ЮСТИРОВАНОМУ РЕЗОНАТОРІ ЛАЗЕРНОГО ГІРОСКОПА

ГЕОМЕТРООПТИЧНА ПОБУДОВА ОСЬОВОГО КОНТУРУ В РОЗ’ЮСТИРОВАНОМУ РЕЗОНАТОРІ ЛАЗЕРНОГО ГІРОСКОПА

Назва:
ГЕОМЕТРООПТИЧНА ПОБУДОВА ОСЬОВОГО КОНТУРУ В РОЗ’ЮСТИРОВАНОМУ РЕЗОНАТОРІ ЛАЗЕРНОГО ГІРОСКОПА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,78 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Бондаренко Євген Анатолійович
УДК 62-752.4:621.373.8
ГЕОМЕТРООПТИЧНА ПОБУДОВА ОСЬОВОГО КОНТУРУ В РОЗ’ЮСТИРОВАНОМУ РЕЗОНАТОРІ ЛАЗЕРНОГО ГІРОСКОПА
Спеціальність 05.11.03 – Гіроскопи та навігаційні системи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в міжгалузевому науково-дослідному інституті проблем механіки “Ритм” і на кафедрі приладів та систем керування літальними апаратами Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Павловський Михайло Антонович
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, директор МНДІ проблем механіки “Ритм”
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук
Чіковані Валерій Валер’янович
Державне науково-дослідне підприємство “Український технологічний центр оптичного приладобудування”, заступник директора з наукової роботи
кандидат фізико-математичних наук
Негрійко Анатолій Михайлович
Інститут фізики НАН України, заступник директора
Провідна установа: | Казенне підприємство “Центральне конструкторське бюро “Арсенал”, Київ
Захист відбудеться 11 лютого 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.002.07 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, Київ, проспект Перемоги, 37, корп.1, ауд. 163.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 10 січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н., професор |
Л.М. Рижков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В дисертації розглядається плоский -кутний кільцевий оптичний резона-тор лазерного гіроскопа (ЛГ), утворений сферичними дзеркалами різних радіусів кривизни та ділянками пустого простору. Такий резонатор може містити в своїх плечах плоскопаралельні пластини, наприклад, в якості вихідних брюстерівських вікон газорозрядних трубок. Плоскопаралельні пластини можуть виступати і самостійно – як найпростіші апроксимаційні моделі активного середовища у вигляді плоскопаралельного шару з відмінним від одиниці показником заломлення.
Однією із самостійних задач теоретичної лазерної гіроскопії на сучасному етапі її розвитку є комплексна задача геометрооптичної побудови (в першому порядку малості по лінійним та кутовим зміщенням дзеркал) осьового контуру в роз’юстированому резонаторі ЛГ.
Аналіз відомих автору літературних джерел (16 найменувань за період 1969–1999 рр.) змушує зробити досить несподіваний з погляду 2004 року висновок про те, що комплексна задача геометрооптичної побудови осьового контуру в роз'юстированому резонаторі ЛГ вказаного типу – на сьогоднішній день не розв'язана. З усіх праць можна виділити лише одну – хронологічно першу і базову в цьому напрямку статтю Є.Ф. Іщенка “Анализ деформаций осевого контура оптического резонатора” (Журнал прикладной спектроскопии. – 1969. – Т. 11, № 3. – С. 456–463), в якій у наближенні тонких плоскопаралельних пластин, що виступають як збурюючий фактор, розглянуто деякі окремі питання побудови осьового контуру в роз'юстированому резонаторі ЛГ. В усіх інших літературних джерелах ніяких конкретних матеріалів, які б доповнювали результати статті Є.Ф. Іщенка, – не наведено.
Однак без геометрооптичної побудови осьового контуру – неможливе подальше удосконалення існуючої теорії ЛГ, котра враховувала б лінійні й кутові роз’юстировки дзеркал, їх рівномірні та вібраційні переміщення, локально розподілені втрати і зворотне розсіяння випромінювання на дзеркалах, на поверхнях плоскопаралельних пластин, а також температурні деформації моноблока ЛГ і відповідну динаміку систем регулювання периметра й зв’язку зустрічних хвиль.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГЕОМЕТРООПТИЧНА ПОБУДОВА ОСЬОВОГО КОНТУРУ В РОЗ’ЮСТИРОВАНОМУ РЕЗОНАТОРІ ЛАЗЕРНОГО ГІРОСКОПА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок