Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення та розвиток професійної підготовки фахівців з дошкільного виховання в Україні (кінець XIX - початок ХХ-го століття)

Становлення та розвиток професійної підготовки фахівців з дошкільного виховання в Україні (кінець XIX - початок ХХ-го століття)

Назва:
Становлення та розвиток професійної підготовки фахівців з дошкільного виховання в Україні (кінець XIX - початок ХХ-го століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,40 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. Драгоманова
Слободянюк Тетяна Борисівна
УДК 311.134
Становлення та розвиток професійної підготовки фахівців з дошкільного виховання в Україні (кінець XIX - початок ХХ-го століття)
І3.00.01. - загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені
М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор Вовк Людмила Петрівна, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти - Дійсний член АПН України, доктор педагогічних наук, професор, Євтух Микола Борисович, Відділення педагогіки і психології вищої школи АПН України, академік-секретар.
Кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Локшіна Олена Ігорівна, Інститут педагогіки АПН України, старший науковий співробітник.
Провідна установа - Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, кафедра педагогіки. Міністерство освіти і науки України, М.Одеса.
Захист відбудеться “12 ” жовтня 2000 р. о 16 30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.053.01 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601,
м. Київ - ЗО, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (01601, м. Київ - ЗО, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розіслано “ 10” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.О.Приходько


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Сучасні умови державотворення в Україні, здійснення реформування економічних та соціально-культурних галузей життя, зокрема системи освіти, початковою ланкою якої є дошкільне виховання, актуалізують проблему ретроспективи становлення та розвитку системи підготовки педагогічних кадрів в Україні.
Конституція України (1996 р.), Державна Національна програма “Освіта” (Україна ХХІ століття, 1994 р.), спрямовують педагогічний процес сучасних учбових закладів, зокрема, дошкільних установ на реалізацію ідей національного виховання в контексті загальнолюдських особливостей, обгрунтованих на глибокому осмисленні позитивного минулого, набутого українською педагогічною наукою та практикою. Сучасна теорія та практика суспільного дошкільного виховання потребують вирішення проблеми підвищення ефективності підготовки педагогічних кадрів — фахівців у галузі дошкільного виховання. Звернення до витоків цієї проблеми, до періоду кінця ХІХ-го – початку ХХ століття, виправдано, оскільки, саме тоді найбільш інтенсивною була концентрація уваги і йшли пошуки розв’язання цих завдань та започатковувалось становлення і розвиток дошкільних закладів в Україні, перших навчальних установ з підготовки педагогічних кадрів, що є важливою умовою для сучасного стану освіти.
На рубежі століть питання освіти і суспільного дошкільного виховання вивчалися, обговорювалися, досвід розповсюджувався з великим ентузіазмом. Вироблялося нове бачення проблеми в умовах капіталізації України, загострення інтересу до запровадження української національної ідеї, розуміння дошкільного дитинства як вирішального періоду розвитку людини.
Реалії сьогодення, оновлення змісту, форм і методів організації виховання дошкільників, підготовки відповідних кадрів для дошкільних установ переконують у потребі осмислення позитивного досвіду минулого, розумінні особливостей, характерних для стану соціально-економічних перетворень і впровадження нових педагогічних ідей. Перед педагогічною наукою залишається актуальним завдання розширення діапазону історико-педагогічної проблематики досліджень, зокрема, в напрямку започаткування і розвитку системи професійної підготовки кадрів для галузі дошкільного виховання.
У кінці ХІХ-го та на початку ХХ-го століття відпрацьовувалась система реалізації цієї проблеми на українському грунті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Становлення та розвиток професійної підготовки фахівців з дошкільного виховання в Україні (кінець XIX - початок ХХ-го століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок