Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

Назва:
ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,66 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мищишин Наталія Петрівна
УДК 331:631.11
ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
08.06.01 – економіка підприємства й організація виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор,
академік УААН, Заслужений діяч
науки і техніки України
Терещенко Віктор Кирилович -
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри аграрної соціології
та розвитку села
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кор. УААН
Малік Микола Йосипович -
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділу підприємництва
кандидат економічних наук, доцент
Стратілат Олександр Ананійович –
Українська академія аграрних наук,
начальник відділу аграрної економіки
і земельних відносин
Провідна установа – Інститут економіки НАН України,
аграрне відділення, м. Київ.
Захист відбудеться 16 травня 2002року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.01 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м.Київ–41, вул. Героїв Оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд.65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м.Київ–41, вул. Героїв Оборони, 13, навчальний корпус 4, к.41.
Автореферат розісланий 16 квітня 2002року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балановська Т.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціально-економічні зміни перехідного періоду виявилися надмірно тривалими для сільського господарства, що зумовлює необхідність в науковому пошуку чинників, які забезпечуватимуть високу ефективність функціонування нової системи господарювання. Аграрне виробництво, як і інші галузі народного господарства, опинилось у важкому економічному становищі. Обсяги виробництва продукції різко скоротились, а витрати живої і уречевленої праці на одиницю продукції зросли. Проблема підвищення продуктивності праці стала особливо актуальною.
Виключне значення цієї проблеми обумовлюється також її масштабом і складністю, докорінністю змін виробничих відносин, принципово новими спонукальними мотивами трудової діяльності в аграрному секторі Національної економіки.
Теоретико-методологічним проблемам підвищення продуктивності праці присвячені роботи відомих вчених економістів-аграрників: О.А.Бугуцького, І.К. Бондар, В.К. Гаркавого, В.С. Дієсперова, В.М. Єрмоленко, Є.С. Карнаухової, С.Г. Колєснєва, Г.Г. Котова, М.Й. Маліка, В.Ф. Машенкова, Л.В.Молдавана, П.О.Мосіюка, О.М.Онищенка, Б.Й. Пасхавера, П.П. Руснака, П.Т. Саблука, О.А. Стратілата, С.Г. Струміліна, В. П. Ситника, Н.В. Тарасевича, В.К. Терещенка, О. В. Шкільова, К.І. Якуби.
Водночас, питання підвищення продуктивності праці в сільськогосподарських підприємствах, компонентів та чинників, що її детермінують, змісту та структури системи мотивації трудової діяльності в умовах перехідного періоду вивчені недостатньо. Разом з тим, зниження показників продуктивності праці в сільському господарстві негативно відбивається на результатах діяльності економіки України в цілому. Тому і виникла необхідність проведення більш поглиблених економічних досліджень та вивчення і взаємозв’язку природних, технічних, економічних, організаційних і соціальних факторів росту продуктивності праці, як основи для зростання обсягів виробництва і підвищення його економічної ефективності.
Науково-теоретична та практична важливість вказаних питань і обумовлюють вибір теми, її актуальності та цільову спрямованість дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційні дослідження є плановими, виконані згідно з програмою науково-дослідних робіт НАУ на 1996-2001 рр. зокрема по темі “Мотивація праці в сільському господарстві” (державний реєстраційний номер 0198U004094) та по темі “Теоретичні і методичні засади удосконалення форм господарювання, економічного механізму, інфраструктури ринку в агропромисловому виробництві та розвитку сільських територій” (державний реєстраційний номер 0101U003619).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ПРАЦІ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок