Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЗНАЧЕННЯ ОПОРУ ВТОМІ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ДЕТАЛЕЙ МАШИН ЗА РЕЖИМОМ НАВАНТАЖУВАННЯ

ВИЗНАЧЕННЯ ОПОРУ ВТОМІ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ДЕТАЛЕЙ МАШИН ЗА РЕЖИМОМ НАВАНТАЖУВАННЯ

Назва:
ВИЗНАЧЕННЯ ОПОРУ ВТОМІ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ДЕТАЛЕЙ МАШИН ЗА РЕЖИМОМ НАВАНТАЖУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,05 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШУМИЛО ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 620.178.3
ВИЗНАЧЕННЯ ОПОРУ ВТОМІ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ДЕТАЛЕЙ МАШИН
ЗА РЕЖИМОМ НАВАНТАЖУВАННЯ
Спеціальність 05.02.02 – машинознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному морському університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник |
доктор технічних наук, професор
Одеський національний морський університет
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Ніколенко Ілля Вікторович,
Національна академія природоохоронного й курортного будівництва (м. Сімферополь),
професор кафедри технології і механізації будівельного виробництва
кандидат технічних наук, доцент
Бершак Світлана Володимирівна,
Одеський національний політехнічний університет,
доцент кафедри теоретичної механіки і машинознавства
Захист відбудеться 14 березня 2008 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.02 в Одеському національному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий “06” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Оборський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При розрахунку деталей машин на міцність і довговічність з напруженнями змінними у часі проблемі раціонального визначення характеристик опору втомі деталей і ефективного використання міцності матеріалів для їх виготовлення приділяється значна увага, оскільки на сучасному етапі розвитку виробництва висуваються все жорсткіші вимоги до матеріаломісткості й економічності машин з одночасним підвищенням рівня їх надійності. Для визначення потрібної границі витривалості деталей (рівня їх міцності при багатоцикловому навантажуванні) і призначення для них конструкційного матеріалу, що раціонально відповідав би необхідній довговічності і режиму циклічного навантажування, існують значні труднощі і невизначеності. Згідно традиційним методикам вибір матеріалу і визначення його характеристик міцності є первинною операцією, що виконується після конструктивної розробки деталей, яка не пов'язана ні з режимом навантажування, ні з сумарним напрацюванням. Після вибору матеріалу деталі виконують перевірку її на довговічність, і якщо вона не забезпечується, то призначають інший матеріал або спосіб поверхнево-зміцнюючої обробки. Таким чином, застосовуючи послідовні наближення, хоча і вдається приблизно досягти прийнятного результату, але стверджувати, що всі резерви міцності і довговічності матеріалу використані, не можна. Крім того, суттєво на якості розрахунків позначаються розсіяння сум відносних втомних пошкоджень, що підраховуються за медіанними кривими втоми, а також трудність диференціації спектру навантажування на пошкоджуючу і непошкоджуючу частини, обумовлену впливом нефіксованої величини нижньої границі пошкоджуючи напружень.
Розробка нового розрахункового методу визначення характеристик опору втомі деталей при циклічному навантажуванні дозволить усунути неточності і труднощі, які характерні для традиційних методик, а отже, підвищити точність визначення границь витривалості і вибору матеріалу, ефективність використання його міцності, одержати найбільш прийнятну вартість виробу, що особливо важливо для відповідальних деталей, які виготовляються з дорогих конструкційних матеріалів. Окрім цього, важливим є визначення вихідних границь витривалості деталей, які передчасно зруйнувалися в експлуатації, для подальшого з'ясування причин їх поломок, що є найважливішою проблемою проведення технічної експертизи втомного руйнування.
Отже, поставлена задача є актуальна, оскільки проектування деталей машин, що найвигіднішим чином поєднується за критеріями міцності і вартості, саме таке трактування вимог для створення конкурентноздатної продукції, її вирішення має важливу наукову і практичну перспективи для машинознавства і машинобудівної галузі України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВИЗНАЧЕННЯ ОПОРУ ВТОМІ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ДЕТАЛЕЙ МАШИН ЗА РЕЖИМОМ НАВАНТАЖУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок