Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “Розрахунки детекторів сонячних нейтрино низьких енергій”

“Розрахунки детекторів сонячних нейтрино низьких енергій”

Назва:
“Розрахунки детекторів сонячних нейтрино низьких енергій”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,85 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Національна Академія наук України
Інститут ядерних досліджень
УДК 539.165
Георгадзе Анзорі Шалвович
“Розрахунки детекторів сонячних нейтрино низьких енергій”
01.04.16 - фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій.
Автореферат
 
дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
Київ-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі фізики лептонів Інституту ядерних досліджень НАН України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Кобичев Владислав Валерієвич
Інститут ядерних досліджень НАН України
відділ фізики лептонів.
 
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
провідний науковий співробітник
Денисов Віталій Юрійович
Інститут ядерних досліджень НАН України
відділ структури атомного ядра.
доктор фізико-математичних наук, професор, завідуючий кафедрою теоретичної та експериментальної ядерної фізики
Русов Віталій Данилович
Одеський національний політехнічний університет.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Захист відбудеться 29 листопада 2007 р. о 1415 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.167.01 при Інституті ядерних досліджень НАН України за адресою: 03680, м. Київ, проспект Науки, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ядерних досліджень
НАН України, 03680, м. Київ, проспект Науки, 47.
Автореферат розісланий 29 жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат техн. наук Томчай С.П


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Згідно першим експериментальним даним, представленим в 1964 році, отриманий у хлор-аргонному експерименті потік сонячних нейтрино виявився в три рази нижче, ніж передбачалося стандартною сонячною моделлю ССМ. Протягом наступних десятиліть було проведено ще чотири експерименти, які підтвердили результат хлор-аргонного експерименту. Отримані значення потоку сонячних нейтрино виявилися у два-три рази нижче розрахованих в стандартних сонячних моделях.
В 90-х роках були отримані данні про осциляції нейтрино в дослідах по вимірюванню потоку атмосферних нейтрино на великій глибині, потім в експериментах із нейтрино від прискорювачів і реакторів (LSND, K2K, KamLAMD), а також з сонячними нейтрино в експерименті SuperKamiokande (Японія), який використовував черенковський детектор. Однак найбільше значення для підтвердження існування нейтринних осциляцій мають результати, отримані в експерименті SNO, що використовує 1000 т важкої води (D2O). Цей унікальний детектор дозволяє незалежне спостереження реакцій пружного розсіяння нейтрино й розщеплення дейтрона, які чутливі до нейтрино всіх типів (е,,), а також реакцій з перезарядкою, в яких приймають участь тільки електронні нейтрино е. Завдяки цим унікальним можливостям, дані SNO підтверджують присутність у потоці сонячних нейтрино неелектронної компоненти ( і/або ), а також дають величину сумарного потоку сонячних нейтрино всіх типів (е,,), яка добре узгоджується з розрахунками ССМ. Проте, в експериментах SuperKamiokande та SNO данні про існування нейтринних осциляціях отримані для нейтрино високих енергій (Е>5.5 МеВ), які виникають при розпаді 8B в рр-циклі. Проте потік 8В нейтрино становить малу частину (10-4) від загального потоку сонячних нейтрино. У той же час 98% нейтринного потоку від Сонця становлять нейтрино з енергією менш ніж 1 МеВ: рр-нейтрино та 7Ве-нейтрино. Окрім цього, розрахункова інтенсивность 8В-нейтрино надзвичайно чутлива до параметрів ССМ. З іншого боку, потік рр-нейтрино практично не залежить від параметрів сонячних моделей, тому що тісно пов'язаний із світимістю Сонця і може бути розрахований з точністю 1%. Тому експериментальна перевірка цієї величини буде також чудовою перевіркою всієї суми сучасних уявлень про еволюції зірок взагалі, та про механізм виділення енергії на Сонці, зокрема.
Для узгодження всієї сукупності експериментальних даних необхідно припустити, що для енергій менш ніж 1 МеВ мають місце вакуумні осциляції, а для більших енергій переважають осциляції за механізмом Михєєва-Смирнова-Вольфенштейна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: “Розрахунки детекторів сонячних нейтрино низьких енергій”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок