Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНИ У СИСТЕМІ ДЖЕРЕЛ (ФОРМ) ПРАВА ТА ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ

ЗАКОНИ У СИСТЕМІ ДЖЕРЕЛ (ФОРМ) ПРАВА ТА ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ

Назва:
ЗАКОНИ У СИСТЕМІ ДЖЕРЕЛ (ФОРМ) ПРАВА ТА ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,61 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ОВЧАРЕНКО ІГОР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 340. 130
ЗАКОНИ У СИСТЕМІ ДЖЕРЕЛ (ФОРМ) ПРАВА
ТА ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ
Спеціальність 12.00.01. — теорія та історія
держави і права; історія політичних
і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Скакун Ольга Федорівна,
Національний університет внутрішніх
справ, професор кафедри теорії та історії
держави і права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Мурашин Олександр Геннадійович,
Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри теорії та історії держави і права.
кандидат юридичних наук, доцент
Бенедик Іван Васильович,
Інститут підготовки кадрів для органів прокуратури України при Національній юридичній академії України ім. Ярослава Мудрого, директор.
Провідна установа: Одеська національна юридична академія України, кафедра теорії держави і права, Міністерство освіти і науки України, м.Одеса.
Захист відбудеться “27” лютого 2004 року о 10. 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “27” січня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається потребою в удосконаленні законодавчої бази для демократичної трансформації українського суспільства і необхідністю створення оптимальної моделі закону як основного елемента правової реформи.
Незважаючи на існування значної кількості наукових робіт, присвячених окремим аспектам теорії закону, проблема комплексного теоретичного вивчення закону та його співвідношення з іншими формами (джерелами) права за умов існування України як незалежної держави ще не ставилася. Брак такого дослідження позначається на ефективності досягнення в Україні мети законодавчої влади – врегулюванні суспільних відносин на рівні правового закону.
Дотепер існують значні розбіжності між практикою демократичних перетворень та їх юридичною базою: очікують на законодавче закріплення зміни у сфері економіки, фінансів, земельних відносин; потребують коригування чинні базові закони, що за багатьма параметрами виявилися неякісними, набувають актуальності проблеми легальної відповідальності законодавця за якість прийнятого закону. Неузгодженість, суперечливість, численні зміни і доповнення призводять до неефективності закону, підривають принцип його верховенства, що суперечить закріпленим в Конституції України принципам пріоритету прав людини і верховенства права, оскільки навіть Конституція і чинні нормативно-правові акти не дають поняття про правовий закон і принципи його верховенства.
Комплексне дослідження теорії закону, включаючи науковий пошук сутності такого складного явища правової дійсності, як форма права, дає можливість суттєво підвищити авторитет закону. Вирішити цю проблему неможливо без подолання суперечностей, пов’язаних із тлумаченням терміна "форма (джерело) права" та недостатньою визначеністю ролі кожної окремої форми права в правовій системі суспільства. Багатогранність терміна "форма (джерело) права" та наявність різноманітних наукових підходів до визначення співвідношень закону з іншими формами права зумовлюють необхідність аналізу різних соціальних аспектів цього правового феномену. Такий аналіз розкриває перспективи теоретико-методологічного осмислення "живучості" у модифікованому вигляді всіх історичних форм права, виявлення шляхів їх утілення в різних національних правових системах і визначення закономірностей використання в залежності від конкретних історичних умов розвитку суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАКОНИ У СИСТЕМІ ДЖЕРЕЛ (ФОРМ) ПРАВА ТА ЇХ КЛАСИФІКАЦІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок