Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гігієнічна оцінка пестицидів на основі мінерально-масляних емульсій та наукове обґрунтування критеріїв їх безпечного використання (на прикладі „Препарату 30-В”)

Гігієнічна оцінка пестицидів на основі мінерально-масляних емульсій та наукове обґрунтування критеріїв їх безпечного використання (на прикладі „Препарату 30-В”)

Назва:
Гігієнічна оцінка пестицидів на основі мінерально-масляних емульсій та наукове обґрунтування критеріїв їх безпечного використання (на прикладі „Препарату 30-В”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут гігієни та медичної екології
ім. О.М. Марзеєва АМН України
Свояк Наталія Іванівна
УДК 331.451:632.95.024
Гігієнічна оцінка пестицидів на основі мінерально-масляних емульсій та наукове обґрунтування критеріїв їх безпечного використання (на прикладі „Препарату 30-В”)
14.02.01 – гігієна
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ–2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України
Наукові керівники:
доктор медичних наук, професор Яворовський Олександр Петрович, Національний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України, проректор, завідувач кафедри гігієни праці та професійних захворювань;
кандидат медичних наук, доцент Бондаренко Юрій Георгійович, Черкаський державний технологічний університет, доцент кафедри екології.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Томашевська Людмила Анатоліївна Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України, завідувач лабораторії токсикологічних досліджень.
доктор медичних наук, доцент Коршун Марія Михайлівна Національний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України, доцент кафедри комунальної гігієни та екології людини.
Провідна установа: Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра загальної гігієни з екологією, м. Львів.
Захист відбудеться “ 15 вересня 2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.604.01 при Інституті гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України (02660, м. Київ, вул. Попудренка, 50).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України (м. Київ, вул. Попудренка, 50).
Автореферат розісланий “ 15 ” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Б.Ю. Селезньов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широке розповсюдження та збільшення з кожним роком чисельності шкідників садів обумовлює зменшення отримання плодово-ягідної продукції. З метою одержання високоякісної продукції садівнича галузь потребує постійного захисту від шкідників, особливо, від щитівок, кліщів, листовійок, які завдають садівництву найвідчутнішої шкоди (TakedaSkopik1997; Lazarevic1998; Л.І. Бублик, 1999; О.М. Мовчан, 2000; В.Д. Дрозда, 2002; Ю.Е. Клечковський, 2003; С.М. Мостов’як, 2003; О.Б. Баликіна, Н.Н. Трикоз, 2004).
Система захисту садів, що існувала раніше, передбачала застосування пестицидів в ранньовесняний та літній періоди. При обробці садів до початку вегетації у боротьбі зі щитівками та іншими видами кокцид застосовувались такі препарати, як Препарат 30 та його модифікації 30а, 30м, 30с, 30сс (виготовлені на основі сумішей важких мінеральних масел з різним вмістом ароматичних і ненасичених вуглеводнів), нітрофен, ДНОК, олеокуприт та інші. Дані препарати в зв’язку з високою фітотоксичністю використовувалися один раз на три роки, що призводило до зменшення ефективності боротьби зі шкідниками. У подальшому кратність застосування окремих препаратів упродовж сезону була суттєво обмежена (ДНОК), а інші повністю були вилучені зі списку дозволених для застосування в Україні. Причиною заборони використання цих препаратів стала їх висока токсичність для людини і ссавців, тривала персистентність у продуктах харчування, ґрунті, воді та висока фітотоксичність (О.І. Капустін, Л.Г. Гончарова, 2001; М.П. Лісовий та співавт., 2003; О.В. Манько та співавт., 2003).
Невикористання цієї групи пестицидів в останнє десятиріччя в Україні для ранньовесняної обробки садів і виноградників призвело до суттєвого розмноження та розповсюдження в плодово-ягідних господарствах України шкідників, що у свою чергу стало причиною суттєвих втрат врожаю та загибелі значних площ плодово-ягідних насаджень. Тому виникла необхідність у розробці нового препарату, який би характеризувався не лише високою ефективністю у боротьбі зі шкідниками, а й безпечністю стосовно довкілля і здоров’я людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Гігієнічна оцінка пестицидів на основі мінерально-масляних емульсій та наукове обґрунтування критеріїв їх безпечного використання (на прикладі „Препарату 30-В”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок