Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Віддалені результати пневмонектомії у хворих на туберкульоз та неспецифічні захворювання легень у термін понад 20 років після операції (клініко – функціональна характеристика)

Віддалені результати пневмонектомії у хворих на туберкульоз та неспецифічні захворювання легень у термін понад 20 років після операції (клініко – функціональна характеристика)

Назва:
Віддалені результати пневмонектомії у хворих на туберкульоз та неспецифічні захворювання легень у термін понад 20 років після операції (клініко – функціональна характеристика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,98 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство охорони здоров`я України
Національна медична академія післядипломної освіти
ім. П. Л. Шупика
Гейнц Віталій Теодорович
 
УДК 616.24-089.873.168.1-003
Віддалені результати пневмонектомії у хворих на туберкульоз та неспецифічні захворювання легень у термін понад 20 років після операції (клініко – функціональна характеристика)
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Калабуха Ігор Анатолійович, провідний науковий співробітник відділення торакальної хірургії Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
доктор медичних наук, професор Сокур Петро Павлович, професор кафедри торакальної хірургії та пульмонології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, МОЗ України
доктор медичних наук, професор Ладний Олександр Якович, професор кафедри фтизіатрії та пульмонології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького МОЗ України
ПРОВІДНА УСТАНОВА: Інститут хірургії та трансплантології АМН України (м. Київ)
Захист відбудеться 06.10.2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.631.08 при Національній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, МОЗ України (м. Київ, вул. Дорогожицька, 9)
Автореферат розісланий 04.09.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Гвоздяк М.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення ефективності хірургічного лікування хворих на туберкульоз та хронічні неспецифічні захворювання легень (ХНЗЛ), ускладнені повним анатомічним та функціональним ураженням однієї легені, є одною з найбільш невирішених проблем легеневої хірургії. Єдиним радикальним хірургічним втручанням при таких формах легеневих захворювань, особливо в умовах сучасної епідемії туберкульозу, була і залишається пневмонектомія – операція, органовидаляючий характер якої потребує проведення у післяопераційному періоді реабілітаційних заходів, що мають охоплювати не тільки зону виконаного втручання, але й суміжні з оперованим гемітораксом органи (Бартусевичене А.С., 1989; Наумов В.Н. з співавт., 1998).
Частота використання пневмонектомії на сучасному етапі розвитку легеневої хірургії значна і варіює від 13,8 % до 21,8 % у різних вікових групах, а серед дітей та підлітків відсоток використання пневмонектомії досягає 18,2 % (Кариев Г.М. с соавт., 1988; Огай И.В. с соавт., 1993).
Збільшення кількості виконаних пневмонектомій автоматично веде до збільшення питомої ваги хворих з однією легенею серед усієї групи осіб, що перенесли фтизіохірургічні втручання. Дана обставина обумовлює необхідність з’ясувати сутність та характер анатомо-фізіологічних та функціональних змін, що виникають в організмі хворих після пневмонектомії у віддаленому післяопераційному періоді, терміни їх виникнення, їх вплив на рівень якості життя та визначення можливості зменшення негативних наслідків резекції легені (Blyth D. et al. 2002). Це, в свою чергу, є необхідним для розробки адаптаційних та реабілітаційних програм, котрі можуть бути використані серед хворих, що перенесли пневмонектомію з приводу туберкульозу та ХНЗЛ (Podevin G. et al. 2001).
При цьому, коректна інтерпретація комплексу анатомічних змін та функціонально-пристосувальних процесів, у значній мірі, є вирішальною в оцінці ефективності лікування основного захворювання, ступеню функціональної компенсації та працездатності пацієнтів, що перенесли пневмонектомію (Forte A. et al. 2002).
На час проведення даного дослідження, в спеціальній літературі знайдено дані про безпосередні результати пневмонектомії, а також окремі дослідження щодо змін у віддаленому періоді топографії органів грудної клітки, стану оперованого гемітораксу і легені, що залишилася (Демидов Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Віддалені результати пневмонектомії у хворих на туберкульоз та неспецифічні захворювання легень у термін понад 20 років після операції (клініко – функціональна характеристика)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок