Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> інтенсифікаціЯ ТЕПЛОмасопереносу в макропористих тілах У ПРОЦЕСАХ ЗВОЛОЖЕННЯ ТА СУШІННЯ під ДІєю СИЛЬНИХ електричних полІВ

інтенсифікаціЯ ТЕПЛОмасопереносу в макропористих тілах У ПРОЦЕСАХ ЗВОЛОЖЕННЯ ТА СУШІННЯ під ДІєю СИЛЬНИХ електричних полІВ

Назва:
інтенсифікаціЯ ТЕПЛОмасопереносу в макропористих тілах У ПРОЦЕСАХ ЗВОЛОЖЕННЯ ТА СУШІННЯ під ДІєю СИЛЬНИХ електричних полІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,56 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТЕХНІЧНОЇ ТЕПЛОФІЗИКИ
Поліщук Наталія Володимирівна
УДК 53.084.86:535.337
інтенсифікаціЯ ТЕПЛОмасопереносу в макропористих тілах У ПРОЦЕСАХ ЗВОЛОЖЕННЯ ТА СУШІННЯ під ДІєю СИЛЬНИХ електричних полІВ
05.14.06 – технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в науково-дослідній лабораторії „Теплофізики дисперсних матеріалів” Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ) Міністерства освіти та науки України, м. Рівне.
Науковий керівник кандидат фізико-математичних наук, доцент
Панченко Михайло Самсонович,
Рівненський державний гуманітарний університет,
професор кафедри фізики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
БУЛЯНДРА Олексій Федорович,
Національний університет харчових технологій, м.Київ,
професор кафедри теплотехніки;
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Іваницький Георгій Костянтинович,
Інститут технічної теплофізики НАН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник відділу тепломасообміну в дисперсних системах.
Провідна установа: Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”,
кафедра теоретичної та промислової теплотехніки
Міністерства науки і освіти України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 10 ” жовтня 2006 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.224.01 в Інституті технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Желябова, 2а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Желябова, 2а.
Автореферат розісланий 5 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Чайка О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процеси зволоження та обезводнення пористих матеріалів широко використовуються при проведенні різних технологічних операцій у промисловості і сільському господарстві. Ці процеси, зокрема, сушіння, є надто енергозатратні і проблеми енергозбереження виходять на перший план. Тому пошуки ефективних методів інтенсифікації цих процесів, які забезпечили б зменшення витрат енергії, є важливими та актуальними.
Згідно матеріалів V Мінського міжнародного форуму з тепло- і масообміну (2004 р.) та IV Київської Міжнародної конференції з проблем промислової теплотехніки (2005 р.) ХХІ століття має стати віком енергозбереження та екологічної чистоти. Тому відбувається формування нових концепцій енергетики з широким використанням електричної енергії, яка задовольняє екологічну безпеку електротехнологій і перспективи зменшення викопних ресурсів та прямого перетворення їх хімічної енергії в електричну.
У рамках вирішення цієї глобальної проблеми в роботі досліджуються конкретні методи інтенсифікації процесів тепломасопереносу (ТМП) при зволоженні та сушінні різних пористих матеріалів із застосуванням сильних електричних полів (ЕП). Широкі можливості такого підходу демонструють електронно-іонні технології, які, в якості джерел об’ємних (масових) сил, використовують сильні ЕП, що сприяє енергозбереженню в різних виробництвах. Це ЕП коронного розряду (КР), іскрового розряду (ІР) та часткових розрядів (ЧР), які є дискретно-імпульсними процесами при атмосферному тиску.
В ІТТФ НАНУ під керівництвом академіка НАН України А.А. Долінського і його наукової школи розвинутий метод дискретно-імпульсного введення енергії (ДІВЕ) на межі розділу фаз дисперсної системи, який забезпечує зменшення енергозатрат на 1 – 2 порядки. Цьому методу може відповідати введення енергії у вологу пористу систему за допомогою електричних газових розрядів.
Особливо це актуально для макропористих тіл, в яких перенесенню гарячої води, а з нею і великої кількості тепла в макрокапілярах, які розміщені під різними кутами до горизонту, протидіє гравітаційне поле. Тому однією з актуальних проблем сучасної теплофізики макропористих тіл є теоретичне і експериментальне обґрунтування інтенсифікації процесів ТМП за дії сильних неоднорідних електричних полів (НЕП) та протидії гравітаційного поля при їх зволоженні і сушінні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: інтенсифікаціЯ ТЕПЛОмасопереносу в макропористих тілах У ПРОЦЕСАХ ЗВОЛОЖЕННЯ ТА СУШІННЯ під ДІєю СИЛЬНИХ електричних полІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок