Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛЬНИЙ СТИЛЬ МУЗИКАНТА-ВИКОНАВЦЯ (ТЕОРЕТИЧНІ ТА ЕСТЕТИЧНІ АСПЕКТИ)

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ СТИЛЬ МУЗИКАНТА-ВИКОНАВЦЯ (ТЕОРЕТИЧНІ ТА ЕСТЕТИЧНІ АСПЕКТИ)

Назва:
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ СТИЛЬ МУЗИКАНТА-ВИКОНАВЦЯ (ТЕОРЕТИЧНІ ТА ЕСТЕТИЧНІ АСПЕКТИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,92 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО
КАТРИЧ ОЛЬГА ТАРАСІВНА
УДК 781.68 + 78.072
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ СТИЛЬ
МУЗИКАНТА-ВИКОНАВЦЯ
(ТЕОРЕТИЧНІ ТА ЕСТЕТИЧНІ АСПЕКТИ)
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ - 2000
Дисертацiєю є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії музики Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського,
Міністерство культури та мистецтв України
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Москаленко Віктор Григорович,
Національна музична академія України
ім. П. І. Чайковського, кафедра теорії музики
Офiцiйнi опоненти: - доктор мистецтвознавства, професор
Побережна Галина Іонівна,
завідуюча кафедрою теорії музики Київського державного педагогічного унівкрситету
ім. М. П. Драгоманова
- кандидат мистецтвознавства, доцент
Бенч Ольга Григорівна,
Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського, кафедра хорового дерегуваня
Провідна організація: Харківський державний інститут мистецтв ім. І. П. Котляревського, кафедра теорії музики
Захист дисертації відбудеться " 27 " вересня 2000 року о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського, за адресою : м. Київ-1, вул. Городецького, 1/3, 2-й поверх, ауд. 36.
З дисертацiєю можна ознайомитися у бiблiотецi Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського, за адресою: м. Київ-1, вул.. городець кого, 1/3.
Автореферат розiслано " 23" серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М. Коханик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В центрі уваги в дисертації знаходиться категорія індивідуального стилю музиканта-виконавця. Музично-виконавська творчість має велике значення для актуалізації музики як мистецтва. Саме завдяки їй музичне мистецтво отримує статус соціально-культурного явища. Незважаючи на це, досі не існує концепційного дослідження феномена музично-виконавського стилю. Це пояснюється рядом причин.
Серед них і те, що теорія художнього стилю від початку формувалась здебільшого на матеріалі суміжних мистецтв (зокрема мистецтв образотворчих, а також літератури), і те, що до недавнього часу наука про мистецтво перебувала під ідеологічним пресом, і те, що теорія музичного стилю в тому вигляді, в якому вона склалась, в основному базується на матеріалі композиторської творчості.
Дослідження музично-виконавського стилю суттєво утруднює відсутність нотно-текстової закріпленості результату творчості музиканта-виконавця, а також відсутність системно-вивіреного поняттєво-категорійного апарату, що віддзеркалював би аспекти музично-виконавського стилю. Відсутнє визначення індивідуального музично-виконавського стилю, яке б відповідало нормам наукової дефініції і було б функціональним в сфері практичного аналізу. І як наслідок вище сказаного, фактично не існує більш-менш цілісної методики аналізу індивідуального стилю музиканта-виконавця.
Актуальність теми дисертаційної роботи обумовлена відсутністю комплексного дослідження, присвяченого стилям музично-виконавської творчості, фактичною несформованістю музичної теорії виконавського стилю в музиці.
Зв`язок дослідження з науковими програмами, пла-на-ми, темами. Дисертацію виконанао на кафедрі теорії музики Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського. Тема дисертацыъ пов`язана з планами наукової роботи даного учбового закладу.
Об’єктом дослідження є процес музично-виконавської творчості, предмет дослідження – індивідуальний стиль музиканта-виконавця.
Метою дисертації є розробка теоретичного підгрунття індивідуального стилю музиканта-виконавця. Для досягнення поставленої мети в роботі вирішуються завдання формування поняттєво-категорійного апарату музичного-виконавського стилетворення та створення методики дослідження індивідуального стилю музиканта-виконавця.
Методологічна база.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛЬНИЙ СТИЛЬ МУЗИКАНТА-ВИКОНАВЦЯ (ТЕОРЕТИЧНІ ТА ЕСТЕТИЧНІ АСПЕКТИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок