Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛОГІКО-СИСТЕМНІ АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ ВИМІРЮВАННЯ

ЛОГІКО-СИСТЕМНІ АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ ВИМІРЮВАННЯ

Назва:
ЛОГІКО-СИСТЕМНІ АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ ВИМІРЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,81 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ.І.І. МЕЧНИКОВА
ГОТИНЯН Віталія Віталіївна
УДК 165.19 : 001.891 (043. 3)
ЛОГІКО-СИСТЕМНІ АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ ВИМІРЮВАННЯ
Спеціальність 09.00.02 – діалектика і методологія пізнання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса - 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
ТЕРЕНТЬЄВА Людмила Миколаївна,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова МОН України
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
КУРЧІКОВ Леонід Миколайович,
Одеський інститут сухопутних військ,
старший науковий співробітник
кандидат філософських наук, доцент
ЛЕОНЕНКО Леонід Леонідович,
Одеська національна академія зв?язку ім. О.С. Попова
Провідна установа: Південноукраїнський педагогічний університет
ім. К.Д. Ушинського
Захист відбудеться “15” грудня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.09 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, Одеса, вул. Дворянска, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Дворянська, 2.
Автореферат розіслано “15” листопада 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сумченко І.В
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблеми, що досліджуються в даний час у різних сферах методології науки, безпосередньо звертають увагу широкого кола наукового співтовариства на необхідність застосування в науковому пошуку все нових форм і методів дослідження. Спектр методологічних проблем сучасного наукового пізнання досить широкий, проте, це не означає, що в методології наукового пошуку людством був досягнутий абсолют. Ще на зорі свого становлення людство змушене було звернутися до такого методу пізнання як вимірювання. Але в науковій літературі він одержав трактування свого змісту насамперед як еталонне вимірювання. І про нього, як фізичне вимірювання, ми знаємо більше, ніж про застосування цього методу до пізнання соціальних процесів. “Переоцінка цінностей”, норм поведінки, звертання, взаємин викликає необхідність визначити, а точніше вимірити не тільки рівень освіченості особистості, але і такі її якості як чесність, порядність, тобто такі якості, які не можна вимірити за допомогою еталона. Відповідно до цього для рішення цих проблем виникає потреба у нових теоріях, нових методологіях вимірювань.
Не втрачають актуальності гносеологічні проблеми теорії вимірювань. Особливу важливість пізнавальної, гносеологічної функції вимірювань підкреслює той факт, що, на думку деяких дослідників, теорія ви-мі-рювань перекидає “місток” між теорією й експериментом. Аналізуючи гносеологічні аспекти проблеми вимірювання, слід також враховувати гносеологічну функцію приладу, який бере участь в процесі вимірювання та фіксує вимірювану величину. Особлива увага приділяється процесу вимірювання в мікрофізиці та впливу вимірювального приладу на мікрооб'єкт. Не менш цікавий аспект становить вимірювання фізичних величин у теорії відносності.
Неможливість вимірити характеристики мікрооб'єктів ета-лонно, широке застосування вимірювання в суспільно-гуманітарних науках, змушують звернути увагу на інший, маловивчений вид вимірювання – безеталонне вимірювання. Безеталонне вимірювання потребує докладного аналізу з метою створення методології даного виду вимірювання. Спираючись на зазначене коло питань, пов'язаних з неможливістю застосування в деяких випадках еталонного вимірювання, перспективи розповсюдження процедури вимірювання на нові галузі науки, слід зазначити, що проблема пошуку й докладного аналізу нового, певною мірою альтернативного, виду вимірювання є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЛОГІКО-СИСТЕМНІ АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ ВИМІРЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок