Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обґрунтування безвідходної технології переробки буровугільних шламів брикетних фабрик

Обґрунтування безвідходної технології переробки буровугільних шламів брикетних фабрик

Назва:
Обґрунтування безвідходної технології переробки буровугільних шламів брикетних фабрик
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,61 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний гірничий університет
Мацюк Ірина Миколаївна
УДК 622.813:622.76.1.012
Обґрунтування безвідходної технології переробки буровугільних шламів брикетних фабрик
Спеціальність 05.15.08 "Збагачення корисних копалин"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі збагачення корисних копалин Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент
Кривощоков Вячеслав Іванович,
доцент кафедри збагачення корисних копалин Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Офіційні опоненти доктор технічних наук, професор
Блюсс Борис Олександрович,
завідувач відділу геодинамічних систем та вібраційних технологій інституту геотехнічної механіки НАН України (м. Дніпропетровськ);
доктор технічних наук, професор
Білецький Володимир Стефанович,
професор кафедри збагачення корисних копалин Донецького державного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа Криворізький державний технічний університет, кафедра збагачення корисних копалин, Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться "5" липня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.02 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ27, просп. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ27, просп. К. Маркса, 19).
Автореферат розісланий "2" червня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 08.080.02, к. т. н., доцент В.В. Панченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Частка бурого вугілля в світовому виробництві електроенергії складає 4але в окремих країнах вона значно більше, наприклад, у Греції – 68%, Чехії – 63У Німеччині, з урахуванням новітніх технологій спалювання і забезпечення екологічних вимог, починаючи з 2000 року буре вугілля стало найдешевшим джерелом вироблення електроенергії. Як засвідчує досвід розвинених країн світу, буре вугілля є не тільки енергетичним паливом, але і цінною сировиною для хімічної та інших галузей промисловості.
Балансові запаси вугілля в Україні складають 45 млрд тонн, у тому числі бурого – більше 8 млрд тонн. При традиційній технології брикетування бурого вугілля відходи брикетних фабрик – шлам (до 3і крихта (до 15не переробляються внаслідок відсутності теоретичного та експериментального обгрунтування їх утилізації.
Перспективним напрямом удосконалення процесу виробництва буровугільних брикетів є розробка і впровадження безвідходної технології роздільної переробки шламу та крихти, а також замкненого циклу оборотного водопостачання брикетних фабрик, що виключить скидання за їх межі шламів і відповідно забруднення навколишнього середовища.
Виходячи з вищевикладеного, в дисертаційній роботі запропоноване рішення актуальної наукової задачі, яка полягає у визначенні закономірностей процесу безреагентної флотосепарації буровугільного шламу, кінетики процесу осадження, що являється основою технологічних рішень щодо роздільної переробки відходів виробництва брикетів.
Мета роботи розробка безвідходної технології переробки буровугільних шламів брикетних фабрик, яка забезпечує отримання просвітленої води для замкненого водопостачання та транспортабельного продукту для спалювання або брикетування із застосуванням раціонального обладнання.
Для досягнення зазначеної мети в дисертації були поставлені і вирішені наступні задачі:
1. Виявлення і вивчення особливостей бурого вугілля та шламу брикетних фабрик, а також дослідження поверхневих властивостей шламу для обґрунтування розділової ознаки.
2. Визначення розділової ознаки буровугільного шламу з урахуванням його поверхневих властивостей для встановлення технологічної ефективності безреагентної флотосепарації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Обґрунтування безвідходної технології переробки буровугільних шламів брикетних фабрик

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок