Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Діагностика, прогнозування та профілактика патологічних родів у свиноматок

Загрузка...

Діагностика, прогнозування та профілактика патологічних родів у свиноматок / сторінка 2

Назва:
Діагностика, прогнозування та профілактика патологічних родів у свиноматок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,65 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Мета і задачі дослідження. Метою проведених досліджень було удосконалення методів діагностики, прогнозування та профілактики патологічних родів у свиноматок.
Для досягнення цієї мети були поставлені такі задачі:
- встановити основні причини патологічних родів у свиноматок з урахуванням пори року та їх віку в умовах спецгоспу Сумської області;
- вивчити і проаналізувати сезонну і вікову динаміку прояву передвісників та параметри окремих стадій родів;
- визначити основні біохімічні показники крові, в тому числі естрадіолу і прогестерону, та активність компонентів гемокоагуляційної і фібринолітичної системи крові вагітних свиноматок у передродовому періоді з урахуванням пори року та їх віку;
- дослідити вплив плаценти денатурованої емульгованої та естрофану на перебіг родів у свиноматок;
- розробити основні критерії прогнозування родової патології у свиноматок.
Об’єкт дослідження – перебіг опоросу у свиноматок і стан новонароджених поросят.
Предмет дослідження – зміни біохімічних показників сироватки та плазми крові свиноматок при фізіологічних та патологічних родах та після застосування біологічно активних речовин.
Методи дослідження – клінічні, метричні, хронометричні, біохімічні та статистичні.
Наукова новизна одержаних результатів. Удосконалено методику та розроблені діагностично-прогностичні тести розвитку патологій під час родів і запропоновані показники сумнівного і несприятливого прогнозу щодо перебігу родового процесу у свиноматок.
Апробований та запропонований новий ефективний засіб профілактики родової патології шляхом комплексного застосування ПДЕ та естрофану, вивчено їх вплив на тривалість поросності, прояв передвісників родів та тривалість стадій родового процесу.
Визначено зміни основних біохімічних показників крові вагітних свиноматок у передродовому періоді з урахуванням їх віку, встановлено корегуючий вплив на них застосованих біологічно активних речовин.
Вперше вивчено динаміку коагуляційно-антикоагулянтного та фібринолітичного потенціалу плазми крові перед родами у клінічно здорових свиноматок та свиноматок з патологічним перебігом родового процесу з урахуванням їх віку та встановлений вплив на систему гемостазу ПДЕ та естрофану.
Практичне значення одержаних результатів. Проведені дослідження дозволили удосконалити і запропонувати діагностично-прогностичні тести з метою своєчасного виявлення свиноматок з підвищеною загрозою виникнення патологічних родів.
Запропоновано ефективний комплексний метод профілактики родової патології за допомогою поєднаного застосування тканинного препарату ПДЕ та естрофану.
Отримані дані про зрушення у системах обміну речовин, гормональному статусі та гемостазіологічних показниках перед опоросом дали змогу розширити розуміння причин виникнення патологічних родів та обґрунтувати застосування біологічно активних речовин для їх профілактики.
Матеріали дисертаційної роботи використовуються під час читання лекцій та проведення лабораторно-практичних занять на факультеті ветеринарної медицини та біолого-технологічному факультеті Сумського НАУ, Львівської національної академії ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького та Луганського НАУ, а також включені до навчального плану щорічної перепідготовки спеціалістів ветеринарного та біолого-технологічного профілю Сумської області. Результати досліджень впроваджені у спецгоспі “Ряснянське” Краснопільського району Сумської області.
Особистий внесок здобувача. Весь обсяг клініко-експериментальних досліджень, огляд та аналіз літературних джерел за темою дисертації і статистичну обробку отриманих даних здійснено особисто здобувачем.
Виконання біохімічних, гормональних та гемостазіологічних досліджень за темою дисертації та розроблення методик щодо застосування біологічно активних речовин проводилося при безпосередній участі здобувача.
Наукова інтерпретація та узагальнення отриманих результатів у висновках та пропозиціях, підготовка та написання дисертації і автореферату здійснено здобувачем самостійно при консультації наукового керівника.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Діагностика, прогнозування та профілактика патологічних родів у свиноматок

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок