Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИСИПАЦІЯ ЕНЕРГІЇ ТА НЕЛІНІЙНА ПРОВІДНІСТЬ ГРАНУЛЬОВАНИХ НАДПРОВІДНИКІВ ДРУГОГО РОДУ В НАДПРОВІДНОМУ І НОРМАЛЬНОМУ СТАНАХ

ДИСИПАЦІЯ ЕНЕРГІЇ ТА НЕЛІНІЙНА ПРОВІДНІСТЬ ГРАНУЛЬОВАНИХ НАДПРОВІДНИКІВ ДРУГОГО РОДУ В НАДПРОВІДНОМУ І НОРМАЛЬНОМУ СТАНАХ

Назва:
ДИСИПАЦІЯ ЕНЕРГІЇ ТА НЕЛІНІЙНА ПРОВІДНІСТЬ ГРАНУЛЬОВАНИХ НАДПРОВІДНИКІВ ДРУГОГО РОДУ В НАДПРОВІДНОМУ І НОРМАЛЬНОМУ СТАНАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
ім. Б.І.Вєркіна
УДК 538.945: [537.312.6 + 537.621.4]
Хірний Віталій Пилипович
ДИСИПАЦІЯ ЕНЕРГІЇ ТА НЕЛІНІЙНА ПРОВІДНІСТЬ
ГРАНУЛЬОВАНИХ НАДПРОВІДНИКІВ ДРУГОГО РОДУ
В НАДПРОВІДНОМУ І НОРМАЛЬНОМУ СТАНАХ
01.04.22 - "Надпровідність"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в НТК "Інститут монокристалів" НАН України, м. Харків.
Науковий консультант:
Доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України
Семиноженко Володимир Петрович. Генеральний директор НТК “Інститут
монокристалів” НАН України.
Офіційні опоненти:
Доктор фіз.-мат. наук, професор Фінкель Віталій Олександрович Національний науковий центр Харківський фізико – технічний інститут, начальник
лабораторії фізичного матеріалознавства функціональних керамік.
Доктор фіз.-мат. наук, професор Цзян Юрій Миколайович (Фізико - технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, м. Харків,
провідний науковий співробітник).
Доктор фіз.-мат. наук Дьяченко Олександр Іванович (Донецький фізико-технічний інститут ім. О.О.Галкіна НАН України, м. Донецьк, старший науковий співробітник).
Провідна установа: Інститут металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН
України, відділ надпровідності, м. Київ.
Захист відбудеться " 14 " вересня 2004 р. о 1500 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 64.175.03 при Фізико - технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, 61103, м. Харків, пр. Леніна, 47.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, 61103, м. Харків, пр. Леніна, 47.
Автореферат розісланий "24 " травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Є.С. Сиркін
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Невпорядковані або неоднорідні матеріали широко застосовуються на практиці, і на їх поведінці перевіряються різні фізичні концепції та теоретичні моделі. Для експериментального дослідження влас-тивостей невпорядкованих середовищ, включаючи надпровідники, звичайно вибирають гранульовані метали.
Низькотемпературні гранульовані надпровідники легко отримати у вигляді металевих дрібнокристалічних плівок, в яких кожен кристаліт оточений шаром оксиду основного металу. На таких зразках широко досліджуються дисипативні стани, що необхідно для вияснення умов та принципу роботи різних надпровідникових приладів, в яких робочим елементом є плівки.
Зацікавлення в подальшому вивченні невпорядкованих надпровідників з’явилось внаслідок відкриття керамічних високотемпературних надпровідників (ВТНП). Для пояснення їх властивостей використовували два класи моделей. До першого – відноситься модель надпровідного скла, в котрій ВТНП- зразки розглядаються як система гранул, з’єднаних між собою слабкими зв’язками, що мають властивості подібні джозефсонівським тунельним переходам. Згідно з нею, дисипація енергії наступає при появі електричної напруги завдяки термічному активуванню “проковзування” фази параметра порядку між сусідніми гранулами, коли по зразку тече електричний струм.
До другого класу – відносяться моделі, в яких гранульовані надпровідники розглядаються як ефективне однорідне середовище. В цих моделях критичний струм в об’ємі ВТНП-зразків залежить від сили пінінгу джозефсонівських вихорів у міжгранульних зв’язках і абрикосівських вихорів у гранулах. Згідно з цією моделлю, дисипація енергії наступає внаслідок проникнення та рухання вихорів в зразках.
Таким чином, до теперешнього часу відсутня едина точка зору на те, яким чином відбувається дисипація енергії в керамічних ВТНП зразках.
Окрім того, вплив на властивості керамічних зразків електричного струму, дисипативний стан та нелінійні ефекти в електричній провідності ВТНП зразків були недостатньо вивчені до початку проведення цього дослідження (1989 рік).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИСИПАЦІЯ ЕНЕРГІЇ ТА НЕЛІНІЙНА ПРОВІДНІСТЬ ГРАНУЛЬОВАНИХ НАДПРОВІДНИКІВ ДРУГОГО РОДУ В НАДПРОВІДНОМУ І НОРМАЛЬНОМУ СТАНАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок