Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ВНУТРІШНЬОГО РИНКУ ПРИРОДНОГО ГАЗУ УКРАЇНИ

МОДЕЛЮВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ВНУТРІШНЬОГО РИНКУ ПРИРОДНОГО ГАЗУ УКРАЇНИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ВНУТРІШНЬОГО РИНКУ ПРИРОДНОГО ГАЗУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Біленко Дар'я Вікторівна
УДК 519.857: 339.13: 622.691.4
МОДЕЛЮВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ
ВНУТРІШНЬОГО РИНКУ ПРИРОДНОГО ГАЗУ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.00.11 – математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник
кандидат економічних наук, доцент Овечко Галина Сергіївна, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної кібернетики (м. Донецьк).
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Сергєєва Людмила Нільсівна, Класичний приватний університет, завідувач кафедри економічної кібернетики та статистики (м. Запоріжжя);
кандидат економічних наук Прокопенко Роман Васильович, Донецький університет економіки та права, доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій (м. Донецьк).
Захист дисертації відбудеться 27 лютого 2008 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 24 січня 2008 року.
 
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради М.Г. Гузь
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Інтеграція України в світовий ринок призвела до усвідомлення наслідків енергоємності національного промислового виробництва і необхідності впровадження енергозбережних технологій.
Аналіз розвитку світової енергетики свідчить про те, що в перспективі домінуюче положення в енергобалансі країн світу займатиме природний газ як найбільш універсальний енергоносій. В Україні частка природного газу в енергетичному балансі в теперішній час досягає 44%. Стратегічним завданням, яке визначено національною програмою розвитку газової галузі, є розвиток внутрішнього ринку природного газу, зокрема за рахунок модернізації і розвитку газорозподільчої системи.
Для економіки сучасної України є характерною вкрай низька ефективність використання енергетичних ресурсів, що обумовлене переважанням енергоємних галузей з виробничо-технічною базою, орієнтованою на низькі ціни паливно-енергетичних ресурсів, а також великими втратами енергоресурсів при транспортуванні та розподілі. Так, питома вага паливно-енергетичних ресурсів у собівартості машинобудівної та металургійної продукції України складає 30-50%, що у декілька разів перевищує аналогічні показники зарубіжних підприємств; понад 30% газопроводів відпрацювали свій амортизаційний термін, понад 60% експлуатуються від 10 до 33 років.
У комунально-побутовому секторі на підтримку функціонування розподільчих мереж з державного бюджету витрачаються значні фінансові кошти, але в той же час підвищення ефективності енергокористування майже не фінансується.
Розвиток внутрішнього ринку природного газу вимагає залучення великих інвестицій. Тому оцінка інвестиційної привабливості об'єктів газової галузі, яка залежить від рівня економічного ризику, і оцінка стійкості інвестиційного проекту є найбільш важливими завданнями при проведенні комплексного обґрунтування вибору варіанту ефективного інвестування газового сектору української економіки, що обумовлює необхідність розробки нових методичних підходів до управління комплексним інвестиційним розвитком внутрішнього ринку природного газу України, які базуються на використанні методів економіко-математичного моделювання та сучасних інформаційних технологій.
Питанням управління складними економічними системами, що розвиваються в умовах ризику, присвячені роботи багатьох вітчизняних і зарубіжних вчених, серед яких слід зазначити: І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО РОЗВИТКУ ВНУТРІШНЬОГО РИНКУ ПРИРОДНОГО ГАЗУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок