Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ТЕМПЕРАТУРИ, ТИСКУ ТА КОНЦЕНТРАЦІЇ НА СТАЦІОНАРНУ ДИФУЗІЮ В ОБМЕЖЕНИХ СИСТЕМАХ

ВПЛИВ ТЕМПЕРАТУРИ, ТИСКУ ТА КОНЦЕНТРАЦІЇ НА СТАЦІОНАРНУ ДИФУЗІЮ В ОБМЕЖЕНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ВПЛИВ ТЕМПЕРАТУРИ, ТИСКУ ТА КОНЦЕНТРАЦІЇ НА СТАЦІОНАРНУ ДИФУЗІЮ В ОБМЕЖЕНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,02 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Черевко Костянтин Володимирович
УДК 532.7
ВПЛИВ ТЕМПЕРАТУРИ, ТИСКУ ТА КОНЦЕНТРАЦІЇ НА СТАЦІОНАРНУ ДИФУЗІЮ В ОБМЕЖЕНИХ СИСТЕМАХ
01.04.14 - теплофізика і молекулярна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, фізичний факультет.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор
Сисоєв Володимир Михайлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, фізичний факультет, професор кафедри молекулярної фізики.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Маломуж Микола Петрович,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечнікова, фізичний факультет, професор кафедри теоретичної фізики;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Клепко Валерій Володимирович,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України, завідувач відділом фізики полімерів.
Захист відбудеться “18” вересня 2007 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.08 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, пр. Глушкова 2, к.1, фізичний факультет, ауд. 500.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “ 7 ” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д26.001.08
кандидат фізико-математичних наук Свечнікова О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Побудова загальної теорії дифузії, що адекватним чином описує процеси переносу речовини для широкого класу реальних систем, є однією з фундаментальних проблем сучасної молекулярної фізики і теплофізики. Актуальність і важливість задачі коректного опису процесів дифузії не викликає в наш час ніяких сумнівів.
Історія дослідження цієї проблеми налічує більше ніж 150 років і починається з робіт Фіка, в яких встановлено два емпіричні закони дифузії. В цих законах в якості термодинамічної сили, що викликає процес дифузії, виступає градієнт концентрації. Але це не завжди відповідає сучасним експериментальним даним, отриманим при досліджені процесів переносу. Сьогодні, напевно, найбільш вдалим інструментом, що дозволяє досліджувати цей незворотний процес переносу, пов’язаний з тепловим рухом молекул, є термодинаміка нерівноважних процесів. Сучасна термодинаміка незворотних процесів являє собою важливий розділ теоретичної фізики зі своїм загальним методом, що має велику евристичну силу, та багатьма прикладними задачами в області фізики, фізичної хімії, біофізики, теплотехніки, метеорології та інші. Її основною задачею є отримання залежності між інтенсивністю джерела ентропії в системі і різноманітними незворотними процесами, що в ній протікають.
Знаходження розв’язків дифузійних задач має велике наукове та практичне значення. Можна відмітити такі суто наукові напрямки, де вивчення дифузійних процесів є обов’язковим компонентом наукового дослідження: теплофізика розчинів, геофізика і фізика моря, вивчення фізико-хімічних властивостей атмосфери, вивчення термодинамічних особливостей хімічно реагуючих систем, теоретичний опис транспортування рідин та газів, вивчення розповсюдження радіоактивних речовин в середовищі, синтез нових матеріалів та ще багато інших.
Щодо актуальності в прикладному аспекті, то в наш час, коли особлива увага приділяється питанням екології, функціонування людського організму, захисту від шкідливих чинників, особливо важливим стає коректне застосування всього спектру засобів термодинаміки незворотних явищ до опису процесів переносу в обмежених системах, бо саме з таких систем складається організм людини, наприклад, мембран, капілярів, клітин, тощо. В багатьох випадках функціонування усіх ланок процесів, від яких залежить життєдіяльність організмів, прямим чином пов’язано саме з явищами дифузії, що в них відбуваються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВПЛИВ ТЕМПЕРАТУРИ, ТИСКУ ТА КОНЦЕНТРАЦІЇ НА СТАЦІОНАРНУ ДИФУЗІЮ В ОБМЕЖЕНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок