Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НУМЕРОЛОГІЯ ПІФАГОРІЙЦІВ ТА ЇЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЯ В ФІЛОСОФІЇ ПЛАТОНА

НУМЕРОЛОГІЯ ПІФАГОРІЙЦІВ ТА ЇЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЯ В ФІЛОСОФІЇ ПЛАТОНА

Назва:
НУМЕРОЛОГІЯ ПІФАГОРІЙЦІВ ТА ЇЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЯ В ФІЛОСОФІЇ ПЛАТОНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕМЧИК Олександр Ігорович
УДК 1.510
НУМЕРОЛОГІЯ ПІФАГОРІЙЦІВ ТА ЇЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЯ В ФІЛОСОФІЇ ПЛАТОНА
Спеціальність 09.00.05 –
історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Дніпропетровського національного університету.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Панфілов Валерій Олександрович,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Бичко Ада Корніївна,
Національний університет театру,
кіно і телебачення ім. І.А.Карпенко-Карого,
професор кафедри філософії
кандидат філософських наук, доцент
Малівський Анатолій Миколайович,
Дніпропетровський національний університет
залізничного транспорту ім. академіка В.Лазаряна,
доцент кафедри філософії і соціології
Захист відбудеться “27” грудня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11 при Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Дніпропетровськ, пл. Т.Шевченка, 1. Палац студентів ДНУ, к. 30.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “26” листопада 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор філософських наук, професор В.Б. Окороков
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Здобуття Україною незалежності наприкінці XX століття та побудова відкритого суспільства висунули перед гуманітарними науками завдання пошуку нових цінностей, що привело до переорієнтації спрямованості досліджень в області історії філософії: від ідеологічно заангажованих до таких, що реалізують історію філософії як власне науку. Зокрема, недостатня вивченість проблем філософії досократиків спонукає вітчизняну науку звернутися до ретельної розробки цього смислового пласту, адже він традиційно розглядався представниками західної історії філософії, попри зусилля яких дослідження піфагорійської спадщини має більше питань ніж відповідей.
Переоцінити той вплив, що завдав піфагореїзм ходу європейського соціокультурного розвитку, неможливо. Вслід за авторитетним твердженням М.Гайдеґґера про те, що “атомна бомба вибухнула в поемі Парменіда”, цілком виправдано буде сказати, що “детонатором” цієї бомби була саме філософія Піфагора. І не тільки через те, що сучасна наука опосередковано через платонізм являє собою її рецепцію, але й тому, що піфагореїзм самій європейській цивілізації завдав можливість обчислювального підходу стосовно природи та історії.
Комплексність піфагорійської філософії і тих наук, що виросли на її благодатному ґрунті, дозволила після зникнення її вихідних носіїв отримати широкий розвиток у древній Академії, а згодом і міцно укоренитися у вченні неоплатоніків. За тисячоріччя свого існування в більш-менш вираженій формі піфагорійська філософія не тільки збереглася, але й одержала нове життя в рамках тих течій, у які вливалася як визначна складова, збуджуючи їх до подальшого пошуку. Поклавши в основу своєї базової теорії число, піфагорійці спричинили справжню світоглядну революцію – вони розробили першу теорію музики, здійснили прорив у математиці, відійшли від геоцентричної системи в астрономії, почали використовувати наукові методи в медицині тощо.
Безумовно, тісні зв’язки ранньої Академії з філософами піфагорійської школи не могли пройти безслідно для Платона, і, в свою чергу, для його послідовників. У діалогах зрілого періоду Платон несподівано бере на озброєння центральний концепт саме піфагорійської доктрини – категорію числа, використовуючи який викладає вчення сицилійських філософів про числові пропорції геометричних величин, а також проводить систематизацію наукового знання, поєднуючи його у єдину систему наук. Цей історичний поворот в поглядах афінського мислителя вимагає пильної уваги до конститутивних аспектів впливу піфагорійської нумерології на його філософський апарат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НУМЕРОЛОГІЯ ПІФАГОРІЙЦІВ ТА ЇЇ ІНТЕРПРЕТАЦІЯ В ФІЛОСОФІЇ ПЛАТОНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок