Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЕНТОСНІ ФОРАМІНІФЕРИ ГВІНЕЙСЬКОГО ШЕЛЬФУ ТРОПІЧНОЇ АТЛАНТИКИ, ЇХ ЕКОЛОГІЯ ТА БІОСТРАТИГРАФІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ

БЕНТОСНІ ФОРАМІНІФЕРИ ГВІНЕЙСЬКОГО ШЕЛЬФУ ТРОПІЧНОЇ АТЛАНТИКИ, ЇХ ЕКОЛОГІЯ ТА БІОСТРАТИГРАФІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ

Назва:
БЕНТОСНІ ФОРАМІНІФЕРИ ГВІНЕЙСЬКОГО ШЕЛЬФУ ТРОПІЧНОЇ АТЛАНТИКИ, ЇХ ЕКОЛОГІЯ ТА БІОСТРАТИГРАФІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,07 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут геологічних наук
Вернигорова Юлія Валентинівна
УДК (563.12:574.587):551.352.2](665.2)
БЕНТОСНІ ФОРАМІНІФЕРИ ГВІНЕЙСЬКОГО ШЕЛЬФУ ТРОПІЧНОЇ АТЛАНТИКИ,
ЇХ ЕКОЛОГІЯ ТА БІОСТРАТИГРАФІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ
04.00.09 – палеонтологія і стратиграфія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті геологічних наук НАН України, м. Київ.
Науковий керівник:
доктор геолого-мінералогічних наук
Зернецький Борис Федорович,
Інститут геологічних наук НАН України, м. Київ,
головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор геол.-мін. наук Іванік Михайло Михайлович, Інститут геологічних наук НАН України, м. Київ, завідуючий відділом
кандидат геол.-мін. наук Трофимович Наталія Анатоліївна, Львівське відділення УкрДГРІ, м. Львів, науковий співробітник
Провідна установа:
Дніпропетровський національний університет, геолого-географічний факультет, Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “12” листопада 2002 р. о 14?? годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.162.01 при Інституті Геологічних наук НАН України за адресою: 01054, Київ-54, вул. О. Гончара, 55-б
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геологічних наук НАН України за адресою: 01054, Київ-54, вул. О. Гончара, 55-б
Автореферат розісланий “4” жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________________________ Рябоконь Т.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Бентосні форамініфери є однією з найбільш поширених груп мікроорганізмів, які відіграють дуже важливу роль у формуванні давніх та сучасних донних відкладів морських басейнів. В мілководних зонах вони становлять основне джерело карбонотанакопичення. Знання закономірностей розподілу форамініфер у сучасних морях та океанах дозволяють використовувати цю групу найпростіших при біостратиграфічних та палеогеографічних реконструкціях.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відділі стратиграфії та палеонотології кайнозойських відкладів ІГН НАН України в рамках теми “Вивчення геологічної будови та особливостей літогенезу в окремих районах Світового океану” (номер держреєстрації 0193V030892).
Мета і задачі дослідження. Об’єкт дослідження – форамініфери материкового краю Гвінеї (Західна Африка). Предмет дослідження – екологія угруповань бентосних форамініфер, біостратиграфія верхньочетвертинних відкладів Гвінейського шельфу.
Мета роботи – вивчення особливостей розподілу бентосних форамініфер у сучасних осадках та верхньочетвертинних відкладах Гвінейського шельфу тропічної Атлантики.
Задачі дослідження:
1. Встановити ступінь впливу абіотичних факторів, а саме: глибини, рельєфу дна, типу осадку, вмісту в ньому карбонату кальцію та органічного вуглецю на розподіл секреційних та аглютинуючих бентосних форамініфер.
2. Провести вивчення систематичного складу форамініфер у поверхневих осадках та колонках донних відкладів шельфу та крайового плато, а також в гирлах та руслових частинах річок Гвінеї.
3. Встановити характер поширення видів бентосних форамініфер на території.
4. У розрізах колонок вивчити систематичний склад та розподіл планктоних і бентосних форамініфер.
5. Провести монографічний опис характерних видів бентосних форамініфер.
Для виконання поставленої мети було застосовано такі методи: статистичний, біостратиграфічний, електронно-мікроскопічний.
Наукова новина.
Вперше для вивчення бентосних форамініфер у відкладах материкової окраїни Гвінеї застосовано статистичний метод. У поверхневих осадках були виділені групи бентосних форамініфер, які відрізняються одна від одної видовим складом та кількісними показниками.
Вперше в районі досліджень проведено аналіз впливу абіотичних факторів на видовий та кількісний розподіл бентосних форамініфер. Встановлено, що розподіл виділених груп форамініфер на території залежить від зміни гідрологічних та гідрохімічних показників води.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БЕНТОСНІ ФОРАМІНІФЕРИ ГВІНЕЙСЬКОГО ШЕЛЬФУ ТРОПІЧНОЇ АТЛАНТИКИ, ЇХ ЕКОЛОГІЯ ТА БІОСТРАТИГРАФІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок