Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУТ ПРЕЗИДЕНТСТВА В УКРАЇНІ І США (порівняльно-правовий аналіз)

ІНСТИТУТ ПРЕЗИДЕНТСТВА В УКРАЇНІ І США (порівняльно-правовий аналіз)

Назва:
ІНСТИТУТ ПРЕЗИДЕНТСТВА В УКРАЇНІ І США (порівняльно-правовий аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,69 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БОЙКО ОЛЕГ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 342.51
ІНСТИТУТ ПРЕЗИДЕНТСТВА В УКРАЇНІ І США
(порівняльно-правовий аналіз)
Спеціальність 12.00.02 – конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі конституційного і адміністративного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент
Шукліна Наталія Георгіївна, завідувач кафедри конституційного і адміністративного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти – доктор юридичних наук, професор,
академік Академії правових наук України
Тодика Юрій Миколайович завідувач кафедри конституційного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого
кандидат юридичних наук
Ставнійчук Марина Іванівна,
член Центральної виборчої комісії України
Провідна установа Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Захист відбудеться 15.04.2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.04 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська , 64.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 64.
Автореферат розіслано 12.03.2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.П.Голосніченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В становленні України як правової, демократичної, соціальної держави важлива роль належить Президенту України, який є главою держави, гарантом її суверенітету і територіальної цілісності, забезпечення прав людини та громадянина. Інститут президентства в Україні знаходиться на стадії становлення. Відповідно, є необхідність врахування всього позитивного що є у правовому регулюванні даної інституції в інших країнах світу, особливо у США, оскільки інститут президентства виник саме у цій країні і довів свою дієздатність і ефективність у процесі функціонування понад двох століть. Президенти України і США посідають чільне місце у державному механізмі своїх країн, суттєво впливають на всі аспекти державного і суспільного життя. Хоча інститут президентства в Україні належить до європейської, у США-до американської моделі президентства, у них є багато спільного, що дає підстави для їх аналізу у порівняльно-правовому аспекті.
Тема правового статусу президентів України і США ще не була предметом порівняльно-правового дослідження. Актуальність ії зумовлюється: місцем і роллю президентів в державному механізмі цих країн, необхідністю врахування в нормативному регулюванні правового статусу Президента України позитивного досвіду США та інших країн світу; важливістю пошуку для України оптимальної моделі президентства; завданнями підвищення ролі інституту глави держави у забезпеченні узгодженого функціонування державного механізму; необхідністю подальшого вдосконалення правового статусу Президента України.
Розбудова незалежної демократичної держави в Україні потребує реформування державного механізму з метою підвищення ефективності його функціонування і приведення його діяльності у відповідність з вимогами сьогодення. Це, безумовно, передбачає необхідність як структурних перетворень, так і нових підходів до розмежування й нормативного оформлення компетенцій між усіма органами державної влади. Це, випливає насамперед, з ідеї висловленій Президентом України 24 серпня 2002р., про необхідність переходу від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління. У вказаному аспекті суттєве значення має оптимізація юридичного визначення компетенції вищих органів державної влади, оскільки саме вони визначають зміст і загальну спрямованість внутрішньої і зовнішньої політики Української держави. Необхідний чіткий поділ владних повноважень між Верховною Радою і Президентом України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНСТИТУТ ПРЕЗИДЕНТСТВА В УКРАЇНІ І США (порівняльно-правовий аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок