Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МУЛЬТИКУЛЬТУРАЛІЗМ: СОЦІАЛЬНО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

МУЛЬТИКУЛЬТУРАЛІЗМ: СОЦІАЛЬНО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
МУЛЬТИКУЛЬТУРАЛІЗМ: СОЦІАЛЬНО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,41 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
КУЛІКОВА Тетяна Миколаївна
УДК 005:[1:316.3]:111.82
МУЛЬТИКУЛЬТУРАЛІЗМ: СОЦІАЛЬНО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
09.00.03. – соціальна філософія і філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Мамалуй Олександр Олександрович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри теоретичної і практичної філософії філософського факультету, заслужений діяч науки і техніки України
Офіційні опоненти доктор філософських наук, професор
Загороднюк Валерій Петрович,
Інститут філософії імені Г. Сковороди НАН України, провідний науковий співробітник;
кандидат філософських наук, доцент
Загрійчук Іван Дмитрович,
Харківська державна академія залізничного транспорту, завідувач кафедри філософії і соціології.
Провідна установа Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 26.10.2006 р. о 15.15. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.18 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, аудиторія 2-73
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий „25” вересня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Чугуєнко М.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Представлене дослідження присвячене вивченню соціально-методологічного аспекту мультикультуралізму, під яким розуміють політичну ідеологію, практику та дискурс, що ставлять на меті обґрунтування, збереження та вивчення соціокультурної негомогенності суспільств. Мультикультуралізм як ідеологія та політична ініціатива був широко поширеним з 70-х до початку 90-х рр. минулого століття головним чином у таких країнах, як США, Канада та Велика Британія. Але власне з кінця ХХ століття мультикультуралізм стає більшою мірою академічною проблемою.
Мультикультуралізм постає як проблемна стратегія. По-перше, відповідні практики так званої зворотної дискримінації та інституціалізації відмінностей призвели не до очікуваного мирного співіснування культур, а до загострення відносин між різними культурними групами. По-друге, теоретичне обґрунтування необхідності враховувати гетерогенні елементи в межах ліберально-демократичної держави, в чому насамперед зацікавлені ліберали, пов’язано з проблемою узгодження індивідуалізму, _який є однією з провідних цінностей західного культурного ландшафту, _із груповими відмінностями, що вимагають не тільки шанобливого ставлення до себе, але й можливості відтворюватися через природних членів своєї групи. По-третє, відповідний дискурс є непослідовним та розколотим, оскільки „розсипається” у велику кількість можливих визначень мультикультуралізму, іноді таких, що повністю виключають одне одного. Остання обставина призводить до того, що складається враження, начебто мультикультурність взагалі є чистим теоретичним конструктом, який не має можливості вийти за межі академічного використання.
Відтак нагальною є потреба осмислити феномен соціокультурної множинності сучасного суспільства та методологію її вивчення, що сприятиме подоланню скепсису щодо мультикультурності та окресленню нових можливостей, які відкриваються процесами диференціації у соціокультурній сфері.
Для українського контексту актуальність теми полягає в тому, що Україна як незалежна держава утворилася в умовах активізації постнаціональної динаміки, а отже, розробка теми має сприяти концептуалізації національної та міжнаціональної політики, мовних питань, освітніх програм тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МУЛЬТИКУЛЬТУРАЛІЗМ: СОЦІАЛЬНО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок