Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: АНАЛІЗ І ОБГРУНТУВАННЯ УМОВ ГАСІННЯ ПОЖЕЖ В ЗАмкненИХ ПРИМІЩЕННЯХ СУДЕН ВОДНИМИ ВОГНЕГАСНИМИ РЕЧОВИНАМИ

Загрузка...

АНАЛІЗ І ОБГРУНТУВАННЯ УМОВ ГАСІННЯ ПОЖЕЖ В ЗАмкненИХ ПРИМІЩЕННЯХ СУДЕН ВОДНИМИ ВОГНЕГАСНИМИ РЕЧОВИНАМИ / сторінка 6

Назва:
АНАЛІЗ І ОБГРУНТУВАННЯ УМОВ ГАСІННЯ ПОЖЕЖ В ЗАмкненИХ ПРИМІЩЕННЯХ СУДЕН ВОДНИМИ ВОГНЕГАСНИМИ РЕЧОВИНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,53 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Сумарна поверхня краплин води визначається виразом:
. (13)
Маса води у вигляді краплин, що не випарувалися в газоповітряному середовищі приміщення ,:
. (14)
З урахуванням тепловиділень з вогнища пожежі, які розраховуються за формулою (9), зміна температури ГПС і краплин води описується системою диференційних рівнянь:
, (15)
, (16)
де - теплоємність води в рідкому стані, кДж/(кгК); - питома теплота пароутворення, кДж/кг.
За умови К відбувається повне випаровування води в ГПС. Охолодження ГПС визначається виразом:
. (17)
Діаметр краплин води, що випаровуються в ГПС, визначається виразом:
. (18)
Через малі зміни об’єму приміщення в результаті зміни температури стінок прийнято, що ГПС приміщення має постійний об’єм. Тоді залежності густини і маси ГПС від часу визначаються виразами:
, (19)
. (20)
Відповідно до прийнятих допущень усі краплини ВВР, розпилені в ГПС приміщення, випаровуються з однаковою швидкістю, тому загальна кількість краплин ВВР в ГПС визначається виразом:
(21)
Вирази (10) - (20) утворюють систему диференційних рівнянь, у якій кількість невідомих дорівнює кількості рівнянь. Дана система рівнянь являє собою математичну модель процесів тепломасообміну в ГПС приміщення під час об'ємного розпилювання води.
Початковими умовами для розрахунку моделі за t = 0 є:
; ; ; ; ; ; ; ; ;
де - максимальне розрахункове значення температури ГПС під час ймовірної пожежі в приміщенні, К; - маса води в 1 кг ГПС приміщення до подавання ВВР за температури , кг/кг.
Чисельне розв’язання даної системи диференційних рівнянь дозволяє одержати залежності средньооб’ємної температури та маси водяної пари у просторі розглянутого приміщення від параметрів розпилення ВВР і потужності пожежі.
У третьому розділі наведено результати розрахунків та експериментальних досліджень процесів утворення і розподілу краплин з дисперсністю в діапазоні 50-300 мкм у закритому об’ємі приміщення в залежності від основних параметрів розпилювачів, тиску перед ними та фізичних характеристик ВВР, а також тепломасообміну в ГПС. Розрахунки проведено шляхом чисельного розв’язання розроблених математичних моделей із застосуванням запропонованих комп’ютерних програм.
Початковим етапом програми розрахунку утворення і розподілу краплин ВВР в об’ємі приміщення є розрахунки конструктивних параметрів відцентрових форсунок за різних значень кореневого кута розпилення на основі принципу максимальної витрати.
Розрахунок проведено в межах значень від 10 до 100 градусів, витрат розпиленої води у межах від 1 до 17 г/с , тиску ВВР перед форсункою в межах від 0,8 до 3,0 МПа. Прийнято такі граничні значення : мінімальний тиск подавання ВВР у пожежній магістралі судна 0,8 МПа, максимальний тиск - 3 МПа. За результатами проведених досліджень одержано такі залежності:
- максимальної довжини факела в горизонтальному напрямку від кореневого кута розпилення і витрати води через форсунку - ;
- об'ємної концентрації тонкорозпилених ВВР в об’ємі приміщення від тривалості розпилювання та середнього діаметру краплин - (рис.3);
- величини середнього діаметра краплин, утворених під час розпилювання ВВР, від тиску перед форсункою ;
- спектру розпилювання від тиску ВВР перед форсункою .
За результатами проведених досліджень зроблено висновок, що для заданого діапазону робочих тисків подавання ВВР доцільно застосовувати відцентрові форсунки з діаметром вихідного сопла в межах від 0,4 до 0,7 мм. За таких параметрів подавання ВВР утворюються краплини з середнім діаметром у межах від 100 до 300 мкм.
Метою досліджень процесів тепломасообміну під час об'ємного розпилення ВВР в ГПС АП було визначення залежності температури ГПС і маси водяної пари від дисперсності краплин та інтенсивності подавання ВВР: .
Для підтвердження коректності результатів математичних розрахунків, визначення критичної інтенсивності подавання ВВР та тривалості гасіння було проведено експериментальні дослідження процесів розпилення ВВР у закритому об’ємі приміщення відцентровими форсунками із застосуванням спеціально створеної експериментальної установки, а процесу охолодження ГПС - на розробленому експериментальному стенді, що імітує суднове приміщення о'бємом 93,5 м3.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: АНАЛІЗ І ОБГРУНТУВАННЯ УМОВ ГАСІННЯ ПОЖЕЖ В ЗАмкненИХ ПРИМІЩЕННЯХ СУДЕН ВОДНИМИ ВОГНЕГАСНИМИ РЕЧОВИНАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок