Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЛІНІЙНІ КОЛИВАННЯ ГНУЧКИХ В'ЯЗКОПРУЖНИХ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ З ЗОВНІШНІМ СЕРЕДОВИЩЕМ

НЕЛІНІЙНІ КОЛИВАННЯ ГНУЧКИХ В'ЯЗКОПРУЖНИХ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ З ЗОВНІШНІМ СЕРЕДОВИЩЕМ

Назва:
НЕЛІНІЙНІ КОЛИВАННЯ ГНУЧКИХ В'ЯЗКОПРУЖНИХ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ З ЗОВНІШНІМ СЕРЕДОВИЩЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,91 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
КОРНІЄНКО Вікторія Федорівна
УДК 539.3:534.1
НЕЛІНІЙНІ КОЛИВАННЯ ГНУЧКИХ
В'ЯЗКОПРУЖНИХ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ
ПРИ ВЗАЄМОДІЇ З ЗОВНІШНІМ СЕРЕДОВИЩЕМ
05.23.17 – Будівельна механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: – член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Шульга Микола Олександрович, Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України, завідувач відділу електропружності.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор Гайдайчук Віктор Васильович, Київський національний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри теоретичної механіки; – кандидат фізико-математичних наук Мукоїд Віктор Петрович, Інститут підтримки експлуатації атомних електростанцій (м.Київ), керівник лабораторії моделювання технологічних процесів АЕС.
Провідна установа: – Донецький національний університет, кафедра теорії пружності і обчислювальної математики, Міністерство освіти і науки України, м.Донецьк.
Захист відбудеться 22.03.2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.04 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, м.Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою: 03037, м.Київ, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий 14.02.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.т.н., с.н.с. Кобієв В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблеми теоретичного моделювання динаміки гнучких протяжних систем, що взаємодіють із зовнішнім середовищем, виникають у багатьох галузях техніки: будівництві, транспорті, машинобудуванні, в авіаційній і космічній техніці, у нафтовій та газовій промисловості. В конструкціях високих будівельних споруд (щогли, башти, опори ліній електропередач та ін.) використовуються розтяжки. Розтяжки забезпечують незмінюваність системи і попереднє напруження конструкції, виконуються з тросів або сталевих стрижнів. Усе більше поширення одержують утримувані якірними системами плавучі засоби різноманітного призначення, установлювані на глибинах, що виміряються сотнями метрів і навіть кілометрами. Для забезпечення їх позиціювання, стійкості та надійної працездатності в конструкціях плавучих бурових платформ, підводних ліній зв'язку широко використовуються тросові системи. Гнучкі елементи протяжних конструкцій знаходяться під дією нерівномірно розподілених у просторі навантажень і можуть бути довільно закріплені на краях. Специфічні пружні властивості гнучких елементів таких конструкцій полягають у тому, що вони працюють на розтягання і не працюють на стиск.
Однією з проблем функціонування гнучких протяжних конструкцій є поява ривків в тросах, які виникають внаслідок розслаблень та дії зовнішніх факторів (вітер, хвилі, потік, вимушені зміщення). Тривала дія перемінних зусиль і ривкових ефектів негативно позначається на міцності та надійності роботи елементів конструкцій і вузлів. Тому для зменшення впливу ривків на загальну роботу таких систем використовують троси з нелiнiйно-пружних та в'язкопружних матеріалів.
Значна тривалість експлуатації гнучких елементів конструкцій, їх ефективне використання та попередження аварійних руйнувань потребує наявності інформації про напружений стан, переміщення, амплітудно-частотні характеристики та ін. Проведення експериментальних випробувань є досить складним і дорогим. Тому необхідним є більш глибоке теоретичне вивчення процесів, що вимагає розв'язання просторових нестаціонарних нелінійних задач для гнучких елементів з ускладненими властивостями.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження по темі дисертації частково ввійшли в науково-дослідну роботу 1ДБ–99 “Розвиток теоретичних основ і методів дослідження статичних та динамічних процесів деформування нелінійних систем при взаємодії з детермінованими та стохастичними енергетичними полями різної природи” (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: НЕЛІНІЙНІ КОЛИВАННЯ ГНУЧКИХ В'ЯЗКОПРУЖНИХ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ З ЗОВНІШНІМ СЕРЕДОВИЩЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок