Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ТА ЗБУТУ ЗЕРНА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ

РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ТА ЗБУТУ ЗЕРНА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ

Назва:
РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ТА ЗБУТУ ЗЕРНА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,85 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
ЛЕВЧЕНКО Ольга Петрівна
УДК 633.1:339.13.017
РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ТА ЗБУТУ ЗЕРНА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ
08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському державному агротехнологічному університеті м. Мелітополь
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН,
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Лисецький Анатолій Степанович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, завідувач відділу проблем розвитку сільського господарства, м. Київ
кандидат економічних наук,
Компанієць Вікторія Олександрівна,
Інститут зернового господарства Української академії аграрних наук, провідний науковий співробітник лабораторії економіки, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 27 червня 2008 р. о 10-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 в Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25. (ауд. 342)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 20 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Р.М. Миронова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Виробництво і збут зерна є важливою складовою аграрної економіки, її головним чинником подальшого розвитку в ринкових умовах та інтеграційних процесів на етапі входження України у світовий економічний простір. Об’єктивна необхідність розвитку виробництва і формування ринку зерна зумовлена цілим комплексом причин. По-перше, зерно є найважливішим продуктом, що визначає міжгалузеві пропорції не тільки в агропромисловому виробництві, але й в економіці країни в цілому. Хліб є одним з основних продуктів харчування. На продукти переробки зерна припадає до 40% загальної калорійності харчового раціону населення. По-друге, виробництво зерна є найважливішим джерелом доходів переважної більшості сільськогосподарських підприємств. По-третє, зерно складає значну частину кормових ресурсів тваринництва і є сировиною для харчової та переробної промисловості.
Проте на сьогодні сільськогосподарські підприємства України знаходяться в скрутному фінансово-економічному стані. Залишається у занепаді значна частка їх виробничо-технічної бази. Відсутня ефективна ринкова система збуту зернової продукції, незадовільним залишається рівень державного регулювання розвитку виробництва та збуту продукції сільськогосподарських підприємств.
Питанням ефективного розвитку виробництва та збуту зерна присвячені праці багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених. Найбільший вклад у розв’язання зазначеної проблеми внесли: В.І. Бойко, В.Р. Боєв, П.П. Борщевський, Д.Ф. Вермель, О.В. Крисальний, А.С.Лисецький, М.Г. Лобас, І.І. Лукінов, П.М. Макаренко, Л.Ю. Мельник, З.П. Ніколаєва, Б.Й. Пасхавер, В.Ф. Сайко, Л.М.Худолій та інші. Їх праці зробили важливий внесок у розробку проблем розвитку виробництва та збуту зерна сільськогосподарськими підприємствами і суттєво вплинули на зміст і теоретичні висновки, зроблені у дисертаційному досліджені.
Разом з тим варто відзначити, що в Україні поки ще не розроблена єдина наукова парадигма щодо економічних відносин в процесі збуту продукції сільськогосподарськими підприємствами. Потребує подальшого дослідження система забезпечення основних економічних функцій ринку зерна. Відсутній механізм раціонального перерозподілу фінансових коштів між сільськогосподарськими підприємствами усередині регіону і вирівнювання умов виробництва і реалізації зернових. Не розроблено дієвих заходів підвищення ефективності виробництва та збуту зерна сільськогосподарськими підприємствами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ВИРОБНИЦТВА ТА ЗБУТУ ЗЕРНА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок