Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАРОДЖЕННЯ І РОЗВИТОК ЖУРНАЛІСТИКОЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В УКРАЇНІ (кінець ХІХ ст. – 80-ті роки ХХ ст.)

ЗАРОДЖЕННЯ І РОЗВИТОК ЖУРНАЛІСТИКОЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В УКРАЇНІ (кінець ХІХ ст. – 80-ті роки ХХ ст.)

Назва:
ЗАРОДЖЕННЯ І РОЗВИТОК ЖУРНАЛІСТИКОЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В УКРАЇНІ (кінець ХІХ ст. – 80-ті роки ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,53 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Трачук Тетяна Анатоліївна
УДК 070:001.8 (477) „19”
ЗАРОДЖЕННЯ І РОЗВИТОК
ЖУРНАЛІСТИКОЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
В УКРАЇНІ
(кінець ХІХ ст. – 80-ті роки ХХ ст.)
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії масової комунікації Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Різун Володимир Володимирович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, Інститут
журналістики, завідувач кафедри
теорії масової комунікації,
директор Інституту журналістики.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Здоровега Володимир Йосипович,
Львівський національний університет
імені І. Франка, професор кафедри
української преси;
доктор філологічних наук, професор
Іванов Валерій Феліксович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, Інститут
журналістики, завідувач кафедри
організації масовоінформаційної діяльності.
 
Провідна установа: Українська академія друкарства, м. Львів
(Міністерство освіти і науки України)
Захист дисертації відбудеться „ 12 ” квітня 2005 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано „ 10 ” березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук Н. М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Українська школа журналістикознавства та теорії масової комунікації була затверджена у грудні 2000 року вченою радою Київського національного університету імені Тараса Шевченка і внесена до переліку наукових шкіл. Її головними завданнями є планування наукових досліджень, видання монографій, наукових журналів, розробка єдиної поняттєво-термінологічної системи.
На сучасному етапі формування цієї наукової школи особливо важливим постає розроблення історії української науки про журналістику. Тобто вивчення процесу її розвитку від часів зародження і до сьогодення. І хоч про наукові дослідження в галузі української журналістики, які спорадично ведуться уже понад століття, висловлено низку принагідних суджень, жодного цілісного наукового огляду цього процесу не існує.
Актуальність теми дослідження полягає в необхідності визначити систему українського журналістикознавства, простежити шляхи його розвитку в період з кінця ХІХ століття до кінця 80-х років ХХ століття, проаналізувати процеси формування історико-журналістського і теоретико-журналістського напрямків, а також наукові доробки найбільш визначних журналістикознавців, виокремивши в їхніх дослідженнях найсуттєвіше, потрібне для подальшого використання.
Приступаючи до аналізу журналістикознавчого процесу протягом сторіччя, можна було піти шляхом вивчення окремих періодів історії чи обмежитись науковим оглядом історико-журналістських студій, з’ясуванням умов зародження і формування різних наукових концепцій і шкіл. Цікавим і показовим могло б бути вивчення дисертаційних досліджень українських вчених. Та, виходячи із сучасних потреб журналістикознавства мати загальну картину розвитку наукової думки про українську журналістику, ми обрали шлях відтворення усього процесу розвитку наукової думки про виникнення періодики, її основних етапів, здобутків і прорахунків, суперечливих суджень про драматичні сторінки нашої історії та історії друкованого слова. Завдання полягало в тому, щоб показати у найхарактерніших рисах цілісність процесу і його головні періоди. Тому для аналізу взято роботи переважно монографічні й навчальні, адже у них завжди репрезентується загальний погляд на явище, об’єкт, процес, той погляд, який базується на висвітленні конкретних наукових питань у дослідницьких статтях та дисертаціях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЗАРОДЖЕННЯ І РОЗВИТОК ЖУРНАЛІСТИКОЗНАВЧИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В УКРАЇНІ (кінець ХІХ ст. – 80-ті роки ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок