Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІМЕРНІ НОСІЇ ДЛЯ ІММОБІЛІЗАЦІЇ БІОАКТИВНИХ ЛІГАНДІВ

ПОЛІМЕРНІ НОСІЇ ДЛЯ ІММОБІЛІЗАЦІЇ БІОАКТИВНИХ ЛІГАНДІВ

Назва:
ПОЛІМЕРНІ НОСІЇ ДЛЯ ІММОБІЛІЗАЦІЇ БІОАКТИВНИХ ЛІГАНДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,99 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
На правах рукопису
Петріна Романа Омелянівна
УДК 541.64:678.4:678.7
ПОЛІМЕРНІ НОСІЇ ДЛЯ ІММОБІЛІЗАЦІЇ БІОАКТИВНИХ ЛІГАНДІВ
05.17.06 – технологія полімерних та композиційних матеріалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ЛЬВІВ-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор хімічних наук, професор
Новіков Володимир Павлович,
Національний університет "Львівська політехніка", завідувач кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Суберляк Олег Володимирович,
Національний університет "Львівська політехніка",
завідувач кафедри хімічної технології переробки пластмас
кандидат технічних наук, професор
Авраменко Вячеслав Леонідович,
Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри технології пластичних мас
Провідна установа | Український державний хіміко-технологічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра хімічної технології високомолекулярних сполук, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться "04" лютого 2002 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 у Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою: 79646, Львів-13, пл. Св.Юра, корпус IX, ауд.214.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" за адресою: 79013, Львів-13, вул.Професорська,1.
Автореферат розісланий "28" грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Вахула Я.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Полімерні мікросфери з функціональними групами на поверхні широко використовуються в біотехнології, мікробіології, біохімії, фармакології та інших галузях. Однак вимоги, які ставить сучасний розвиток техніки до матеріалів на основі полімерних мікросфер, викликають необхідність створення на їх основі композицій полімер-біополімер. Причому, найкращі показники проявляють композиції, в яких біополімери ковалентно зв'язані з полімерними носіями.
Із всіх полімерних носіїв особливого інтересу заслуговують полімерні мікросфери з вузьким розподілом частинок за розмірами, з функціональними групами на поверхні і високою стійкістю в часі, так як вони використовуються для імунодіагностики, сепарації білків, як носії для імуноферментного аналізу, спрямованого транспорту ліків, як матриці при проведенні гетерофазних процесів, в якості калібрувальних еталонів і т.п. Однак, на сьогодні відсутні вітчизняні доступні і прості методи синтезу функціональних полімерних мікросфер, які б використовувались як носії при створенні композиції полімер-біополімер при виготовленні діагностичних тест-систем на деякі інфекційні захворювання. Крім того, деякі діагностикуми є нестабільні в часі і втрачають свою активність. Виробництва полімерних суспензій подібного типу в Україні немає, і в даний час реакцію латекс-аглютинації проводять з використанням закордонних діагностикумів.
Отже, потреба в створенні вітчизняних діагностичних тест-систем на основі композицій полімер-біополімер є надзвичайно актуальна, тому що полімерні мікросфери з функціональною поверхнею дозволяють ковалентно іммобілізувати біоспецифічні ліганди.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з державними науково-технічними програмами “Створення, вивчення та впровадження в практику охорони здоров’я України гостро необхідних лікарських засобів” (проект №1.02), “Нові хімічні речовини і матеріали малотонажного виробництва для заміни імпортованих” (проект №2.11), “Нові екологічно безпечні лікувальні засоби” (проект №03.06.01/001-95, 03.07/02441).
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є одержання монодисперсних полістирольних мікросфер із діаметром 0,5-1,5 мкм, шляхи модифікації поверхні і розробка технології отримання композицій полімер-біополімер для експрес-діагностики ряду захворювань людини за допомогою реакції аглютинації латекса (РАЛ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПОЛІМЕРНІ НОСІЇ ДЛЯ ІММОБІЛІЗАЦІЇ БІОАКТИВНИХ ЛІГАНДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок