Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТУС ЄПАРХІАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ ТА ПАРАФІЯЛЬНОГО СВЯЩЕНСТВА В КИЇВСЬКІЙ МИТРОПОЛІЇ КІНЦЯ XVIII-XIX СТОЛІТТЯ

СТАТУС ЄПАРХІАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ ТА ПАРАФІЯЛЬНОГО СВЯЩЕНСТВА В КИЇВСЬКІЙ МИТРОПОЛІЇ КІНЦЯ XVIII-XIX СТОЛІТТЯ

Назва:
СТАТУС ЄПАРХІАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ ТА ПАРАФІЯЛЬНОГО СВЯЩЕНСТВА В КИЇВСЬКІЙ МИТРОПОЛІЇ КІНЦЯ XVIII-XIX СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,82 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПЕРЕРВА Володимир Степанович
УДК 93 (477): 322.281
СТАТУС ЄПАРХІАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ ТА ПАРАФІЯЛЬНОГО СВЯЩЕНСТВА В КИЇВСЬКІЙ МИТРОПОЛІЇ КІНЦЯ XVIII-XIX СТОЛІТТЯ
Спеціальність 07.00.01 - Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
КОРОЛЬ Віктор Юхимович,
професор кафедри новітньої історії
України Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
НАДТОКА Геннадій Михайлович
завідувач кафедри країнознавства
Київського славістичного університету
кандидат історичних наук
ГОРДІЄНКО Вячеслав Володимирович,
завідувач відділу сім’ї та молоді
Тульчинської районної державної адміністрації
Вінницької області
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історії
культури українського народу
Захист відбудеться 17 червня 2002 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, )
Автореферат розісланий 26 квітня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О.І. Божко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Структура дисертації відповідає поставленій меті та розв’язанню основних завдань дослідження. Дисертація складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку джерел і літератури. Обсяг тексту дисертації становить 211с. Перелік джерел і літератури складає 32с. (372 найменування).
Вступ. Актуальність дослідження. Проблематика церковної історії все частіше стає сюжетом для створення нових наукових досліджень вітчизняними істориками. Особливий інтерес сучасних дослідників викликає розвиток церковного життя на єпархіальному рівні. Такі наукові розробки дають змогу краще простежити регіональну специфіку церковної історії України. Особливості розвитку церковної організації Київської митрополії кінця XVIII – XIX ст. стали наслідком тривалого впливу церковно-державних стосунків у Російській імперії, а також дії локальних соціально-конфесійних чинників.
Вибір для дослідження Київської митрополії мотивується тим, що вона була однією з найбільших церковно-адміністративних одиниць імперії і мала велику кількість глибоких церковних традицій та визначних святинь, котрі були відомі далеко за межами держави. Складна етноконфесійна ситуація митрополії також заслуговує на глибше наукове вивчення.
Церковна організація імперії синодального періоду стала фактично частиною державного апарату. Єпархіальні органи влади та парафіяльне священство Київської митрополії нерідко використовувалися для втілення в життя соціальної та національної політики російських імператорів. Водночас, управлінська вертикаль митрополії та єпархіальне священство не стали безумовними виконавцями імператорської волі, часом намагаючись захистити церковні інтереси і місцеву традиційність.
Регіональна специфіка церковного життя митрополії була не завжди помітною за монументальними лаштунками типової для всієї держави єпископально-консисторської системи єпархіального управління. Саме тому вона потребує детального вивчення на основі великої кількості архівних джерел місцевого походження. Результати таких досліджень стануть важливим матеріалом для здійснення більш ґрунтовних узагальнень щодо подій і явищ не лише в церковному, але й у суспільному житті того часу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана з розробкою теми “Історія формування і розвитку української держави”, затвердженої Радою історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (№01БФО46-01).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАТУС ЄПАРХІАЛЬНИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ ТА ПАРАФІЯЛЬНОГО СВЯЩЕНСТВА В КИЇВСЬКІЙ МИТРОПОЛІЇ КІНЦЯ XVIII-XIX СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок