Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ПРОЕКТУВАННЯ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ПРУЖНИХ І ДЕМПФУВАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ СИСТЕМ ПІДРЕСОРЮВАННЯ КОЛІСНИХ МАШИН

НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ПРОЕКТУВАННЯ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ПРУЖНИХ І ДЕМПФУВАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ СИСТЕМ ПІДРЕСОРЮВАННЯ КОЛІСНИХ МАШИН

Назва:
НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ПРОЕКТУВАННЯ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ПРУЖНИХ І ДЕМПФУВАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ СИСТЕМ ПІДРЕСОРЮВАННЯ КОЛІСНИХ МАШИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,52 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Національний університет “Львівська політехніка”
Керницький Іван Степанович
УДК 621-567.5:629.113.012.817
НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ПРОЕКТУВАННЯ
ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ
ПРУЖНИХ І ДЕМПФУВАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ
СИСТЕМ ПІДРЕСОРЮВАННЯ КОЛІСНИХ МАШИН
05.02.02 – машинознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант – доктор технічних наук, доцент Харченко Євген Валентинович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри деталей машин.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Семенюк Володимир Федорович,
Одеський державний політехнічний університет,
завідувач кафедри підйомно-транспортного
та робототехнічного обладнання,
Заслужений діяч науки і техніки України;
доктор технічних наук, професор Вольченко Олександр Іванович,
Івано-Франківський державний технічний
університет нафти і газу,
професор кафедри механіки машин,
Лауреат премії ВТВР;
доктор технічних наук, професор Александров Євген Євгенович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний університет”,
завідувач кафедри колісних і гусеничних машин,
Заслужений діяч науки і техніки України,
Лауреат Державної премії України.
Провідна установа – Технологічний університет Поділля, кафедра машинознавства
Міністерства освіти і науки України, м. Хмельницький.
Захист відбудеться 6 червня 2001 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.06 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. С. Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (м. Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий 4 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Форнальчик Є. Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічне піднесення України, як незалежної, могутньої в індуст-ріальному відношенні держави, передбачає вирішення ряду широкомасштабних проблем, однією з яких є розвиток машинобудівного комплексу в цілому і транспортного машинобудування зокрема.
Україна володіє багаторічним досвідом у продукуванні легкових, вантажних автомобілів, автобусів, автонавантажувачів, тракторів та інших колісних і гусеничних машин цивільного та військового призначення, а також значним інтелектуальним потенціалом у даній галузі. Тому задача вдосконалення існуючих транспортних засобів, технологічних машин і розробка принципово нових моделей є не лише надзвичайно актуальною, але й цілком реальною для розв’язку у стислі терміни.
Провідні машинобудівні фірми світу особливу увагу приділяють проектуванню і дослідженню систем підресорювання, які є визначальними в плані безпеки руху, збереження транспортованих вантажів, забезпечення комфортабельності водіїв та пасажирів, а також мають значний вплив на економічність транспортної машини і на величину навантажень коліс, кузова та дорожнього покриття. Названа проблема набуває ще більшого значення у зв’язку із суттєвим підвищенням швидкостей руху сучасних колісних машин.
Коливальні процеси в системах підресорювання можуть супроводжуватися резонансними явищами, що викликають надмірні амплітуди коливань, порушення контакту коліс з дорогою, втрату керованості машини, а також механічні пошкодження окремих деталей і вузлів. Запобігти виникненню негативних наслідків коливальних процесів можна шляхом установки в підвісці демпфувальних пристроїв з оптимальними для даної машини характеристиками.
Особливої актуальності поставлена задача набуває у випадку використання в системі підресорювання пневматичних пружних елементів (ППЕ) з гумовокордними оболонками (ГКО), які характеризуються дуже низькими демпфувальними властивостями, що викликає потребу установки значно потужніших гідравлічних амортизаторів, ніж в ресорних підвісках. Окрім зазначеного способу вирішення даної проблеми перспективним є використання в пневматичних підвісках повітряних демпферів, здатних суттєво зменшити навантаженість роботи гідравлічних амортизаторів, а у випадку раціонального проектування і задання оптимальних характеристик повністю замінити гідравлічні амортизатори.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: НАУКОВО-ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ПРОЕКТУВАННЯ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ ПРУЖНИХ І ДЕМПФУВАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ СИСТЕМ ПІДРЕСОРЮВАННЯ КОЛІСНИХ МАШИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок