Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ МИСТЕЦТВА У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО

ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ МИСТЕЦТВА У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО

Назва:
ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ МИСТЕЦТВА У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Наливайко Іван Павлович
УДК 37.012: 7(048)
ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ МИСТЕЦТВА
У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Антонець Михайло Якович,
Інститут педагогіки АПН України, докторант.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук,
професор, дійсний член АПН України
Зязюн Іван Андрійович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
АПН України, директор;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Масол Людмила Михайлівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
лабораторія естетичного виховання, завідувачка.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться 25 травня 2001 року о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053 м. Київ, вул. Артема, 52 д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053 м. Київ, вул. Артема, 52 д).
Автореферат розісланий 25 квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Волощук І.С.
\
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та ступінь дослідженності теми. Реформування національної системи освіти в Україні передбачає оновлення підходів до виховання школярів загальноосвітньої школи, спрямованих на подолання кризи освіти, що проявляється передусім у невідповідності знань учнів та студентів запитам особистості, суспільним потребам та світовим стандартам, у знеціненні соціального престижу освіченості та інтелектуальної діяльності. Нові важливі завдання освіти, визначені Державною національною програмою “Освіта (Україна ХХІ століття)”, Законами України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, зорієнтовані на гуманізацію, гуманітаризацію навчально-виховного процесу, на всебічний розвиток учнівської молоді.
Очевидним сьогодні є те, що педагогічна наука знаходиться у стані переосмислення духовних та художніх цінностей, які були створені впродовж усього історичного розвитку людства. Як в історії нашої країни, так і в усьому світі вчених цікавить розвиток теорії і практики виховання підростаючого покоління засобами мистецтва. Умовою подальшого розвитку теорії художнього виховання в школах України є історико-педагогічний аналіз ідей і концепцій на всіх етапах розвитку школи й педагогічної науки.
Останнім часом зростає увага до виховання школярів засобами мистецтва з боку творчих спілок, засобів масової інформації. Значний вплив на учнів має науково-технічний прогрес, завдяки якому з’являються нові стилі і напрями в усіх видах мистецтва: музичного, образотворчого, театрального, хореографічного та екранного. Все це має велике значення для формування культурно-мистецьких цінностей підростаючого покоління, у зв‘язку із змінами в уявленні про виховання школярів засобами мистецтва в умовах підвищення рівня національної свідомості.
Аналіз історико-педагогічної літератури надає можливість пересвідчитись, що до проблеми виховання підростаючого покоління засобами мистецтва була привернута увага багатьох відомих педагогів. Прогресивні погляди в галузі навчання і виховання засобами мистецтва відображені у працях Я.Коменського, Г.Сковороди, К.Ушинського, Л.Толстого, М.Драгоманова, І.Франка, А.Макаренка, О.Потебні, І.Огієнка, Г.Ващенка, С.Русової та інших.
У цьому контексті особливої актуальності набуває теоретико-практична спадщина видатного українського педагога, дитячого письменника Василя Олександровича Сухомлинського. Видання його основних праць в Україні та за її межами сприяло інтенсивному вивченню й аналізу ідей, поглядів, практичного та теоретичного доробку вченого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ МИСТЕЦТВА У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок