Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
48,62 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди
ПЛОТНІКОВ Петро Васильович
УДК 37.013.42.-052(477.6)
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ
13.00.05- соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м.Луганськ).
Науковий консультант: | доктор педагогічних наук, професор,
член кореспондент АПН України
Шевченко Галина Павлівна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (м. Луганськ), завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Євтух Микола Борисович,
АПН України (м. Київ), академік-секретар відділення педагогіки і психології вищої школи;
доктор педагогічних наук, професор
Міщик Людмила Іванівна,
Запорізький державний університет, декан факультету соціальної педагогіки і психології (м.Запоріжжя);
доктор педагогічних наук,
професор, академік АПН України
Філіпчук Георгій Георгійович,
Міністерство по зв’язках з Верховною Радою України, Керівник служби Міністра (м. Київ).
Провідна установа: | Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки і соціальної роботи, Міністерство освіти і науки України (м.Київ).
Захист відбудеться 24 березня 2005 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. №215-В.
Автореферат розісланий “19” лютого 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Розвиток українського сус-пільства, яке характеризується кардинальними перетвореннями в усіх сферах со-ціально-економічного та культурного життя, формуванням нової системи цінніс-них орієнтацій, супроводжується процесом соціалізації підростаючого покоління.
Закони України “Про освіту”, “Про Національну доктрину розвитку осві-ти”, “Про Загальнодержавну програму підтримки молоді на 2004-2008 роки”, Державна Національна програма “Освіта” (Україна ХХI століття), Концепція Національного виховання та інші документи спрямовують соціально-педагогічні кадри на реалізацію ідей національного виховання і соціальної підтримки молоді у різних важливих сферах її життєдіяльності, а також оновлення змісту, форм і методів соціально-педагогічної діяльності з урахуванням специфіки конкретного регіону.
Для розуміння нинішнього стану промислових регіонів і молоді, що мешкає в них, перспектив її розвитку важливе значення має демографічний аналіз розселення і життєдіяльності молоді та соціально-педагогічне дослідження процесу її соціалізації.
Промисловий регіон – це природне географічне, демографічне, культурно-етнічне територіальне утворення зі своїм історичним минулим, культурними традиціями, що є частиною якоїсь країни і володіє необхідними природними ресурсами. Основу його соціально-економічного розвитку складає промисловість як пріоритетна галузь. Відповідно до державного статусу може мати відносну соціально-економічну і політичну самостійність.
У регіональному середовищі молодь у процесі соціалізації сприймає певні знання, досвід, цінності, норми поведінки, через нього включається в різні види діяльності, взаємодіє з оточенням і набуває певного соціального статусу. Сьогод-ні викликає занепокоєння падіння ролі молоді як соціального ресурсу в промис-лових регіонах. Це пояснюється низкою об’єктивних факторів, зумовлених істот-ним матеріальним розшаруванням у молодіжному середовищі, нестабільністю робочих місць, що пов’язане з закриттям шахт, промислових підприємств, відсут-ністю умов для реалізації молоддю творчих здібностей і вмінь, неможливості пра-цювати згідно з отриманою професією, що призводить до її соціальної інертності і дистанціювання від реальних процесів у суспільно-політичному житті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МОЛОДІ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок