Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЛОВОТВІРНІ ТА семантичні ХАРАКТЕРИСТИКИ АНГЛІЙСЬКОЇ ТЕРМІНОЛОГІЧНОЇ ПІДСИСТЕМИ МАШИНОБУДУВАННЯ

СЛОВОТВІРНІ ТА семантичні ХАРАКТЕРИСТИКИ АНГЛІЙСЬКОЇ ТЕРМІНОЛОГІЧНОЇ ПІДСИСТЕМИ МАШИНОБУДУВАННЯ

Назва:
СЛОВОТВІРНІ ТА семантичні ХАРАКТЕРИСТИКИ АНГЛІЙСЬКОЇ ТЕРМІНОЛОГІЧНОЇ ПІДСИСТЕМИ МАШИНОБУДУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,49 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
Литвинко Оксана Анатоліївна
УДК 811.111'37:621
СЛОВОТВІРНІ ТА семантичні ХАРАКТЕРИСТИКИ АНГЛІЙСЬКОЇ ТЕРМІНОЛОГІЧНОЇ
ПІДСИСТЕМИ МАШИНОБУДУВАННЯ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ХАРКІВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі перекладу Сумського державного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Швачко Світлана Олексіївна,
Сумський державний університет,
професор кафедри перекладу
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Омельченко Лариса Федорівна,
Київський Міжнародний університет,
професор кафедри германської філології
кандидат філологічних наук, доцент
Ребрій Олександр Володимирович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, доцент кафедри перекладу та англійської мови
Провідна установа: Кафедра теорії та практики перекладу,
Запорізький національний університет,
Міністерство освіти і науки України,
м. Запоріжжя
Захист відбудеться 18.04.2007 р. о _13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд 7-75.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.
Автореферат розісланий 16.03.2007 року
Вчений секретар доктор філологічних наук
спеціалізованої вченої ради Мартинюк А.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована робота присвячена аналізу словотвірних та семантичних характеристик англійської термінологічної підсистеми машинобудування. За останні декілька десятиріч галузь машинобудування зазнала кардинальних змін у зв’язку із запровадженням нових революційних технологій, і сьогодні науково-технічний прогрес сприяє її подальшому розвитку. Термінологія машинобудування утворює особливий лексичний прошарок, який постійно змінюється, удосконалюється та слугує засобом спілкування фахівців.
Питання сутності терміна і термінології належить до актуальних проблем лінгвістики. Вивчення загальних проблем терміносистем привертає увагу таких вітчизняних та зарубіжних дослідників, як С.В. Гриньов, Т.Р. Кияк, Р.Ю. Кобрін, Т.Б. Лєбєдєва, В.М. Прохорова, О.О. Реформатський, О.В. Суперанська, T. Brunner, J. Sager, H. Wiegand. Проблеми термінотворення висвітлюють О.М. Бортничук, С.М. Єнікеєва, Ю.А. Зацний, В.Л. Іщенко, О.Г. Конопельцева, З.Б. Куделько, М.М. Полюжин, Л.Ф. Омельченко, О V. Adams, D. Ayers, K. Ehlich, J. Erben, J. Schmidt. Функціонування терміна у науковому тексті описують О.М. Іващишин, Е.Ф. Скороходько, L. Trimble.
На сучасному етапі особливого значення набуває систематизація англійських терміносистем окремих галузей і вивчення різних аспектів їх утворення та функціонування у системі мови. Розроблені окремі питання галузевих термінологій: юридичної (І.М. Гумовська), економічної (В.Л. Іщенко), обчислювальної техніки (Т.Г. Скопюк, Е.Ф. Скороходько). Зокрема, з’ясовані лінгвістичні критерії ідентифікації термінів, вони відмежовані від нетермінологічних мовних одиниць, висвітлені і лексико-структурні аспекти відповідної термінологічної лексики.
Критичне узагальнення стану вивчення проблем термінології дозволяє зробити висновок, що англійська термінологічна підсистема машинобудування, чиє місце, чисельність та значущість у професійному мовному спілкуванні сучасного соціуму важко переоцінити, залишається практично невивченою. Формування і шляхи поповнення цієї термінологічної підсистеми, семантизація і стандартизація термінів все ще вимагають поглибленого аналізу, який і проводиться у нашому дослідженні.
Актуальність роботи визначається застосуванням системного підходу до дослідження англійської термінологічної підсистеми машинобудування з точки зору властивих їй семантичних і словотвірних характеристик та її реалізації у мережі зв'язків і відносин з іншими елементами лексичної системи, що відповідає новітньому ракурсу ономасіологічних студій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СЛОВОТВІРНІ ТА семантичні ХАРАКТЕРИСТИКИ АНГЛІЙСЬКОЇ ТЕРМІНОЛОГІЧНОЇ ПІДСИСТЕМИ МАШИНОБУДУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок