Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО МОВЛЕННЯ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ

ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО МОВЛЕННЯ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО МОВЛЕННЯ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,21 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. ДРАГОМАНОВА
КОСТРИЦЯ НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 372.461:378.4:37.015.6
ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО МОВЛЕННЯ
У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ
13.00.02 – теорія і методика навчання (українська мова)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі методики Національного аграрного університету, Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник: доктор педагогічний наук, професор
Паламар Лариса  Максимівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри української філології для неспеціальних факультетів
Офіційні опоненти: доктор педагогічний наук, професор
Караман Станіслав Олександрович
Київський міський педагогічний університет
імені Б. Грінченка,
декан факультету української філології
кандидат філологічних наук, доцент
Сидоренко Олеся Михайлівна
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри сучасної української мови
Провідна установа: Житомирський державний педагогічний університет імені Івана Франка, кафедра методики викладання мов та літератур,
Міністерство освіти і науки України, м. Житомир
Захист відбудеться “5”грудня 2002 року о 1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.Д .053.07 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (01601 м. Київ, 30, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (01601 м. Київ, 30, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “1”листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Козачук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На сучасному етапі побудови України як суверенної держави значно зросла роль української мови. Набувши державного статусу, вона увійшла в усі сфери життя українського суспільства, стала знаряддям спілкування широких верств населення. Відповідно до потреб держави у розв’язанні цілого комплексу соціально-економічних і культурно-просвітницьких проблем постають нові вимоги до мовної освіти майбутніх фахівців у вищих навчальних закладах.
Мовленнєвотворча діяльність як складний вид творчої діяльності посідає особливе місце у системі навчання студентської молоді. Ідея розвитку української державності пов’язується з проблемою формування у студентів будь-якої спеціальності професійного мовлення, оскільки мова є досконалим інструментом формування не лише власної думки, розвитку інтелекту особи, а й засобом впливу на інших людей.
Концепція вищої освіти базується на принципах відповідності навчання потребам особи, суспільства і держави, фундаменталізації професійної підготовки, до системи реалізації якої входить і навчальна дисципліна “Українська мова” чи “Ділова українська мова”.
У цьому зв’язку слід зазначити, що економіка є визначальним фактором реформування політики, державного устрою, культури, отже, від рівня підготовки студентів з економічного фаху у певній мірі залежить розвиток нашої країни.
Недостатня підготовка студентів у вищих навчальних закладах значною мірою є наслідком недооцінки значення загальної, нормативної мовної освіти, необхідної для кожного випускника вищої школи. Якщо мова є засобом формування і вираження думки, а культура мовлення є культурою мислення, то складовою ефективної підготовки студентів з будь-якого фаху є формування українського професійного мовлення.
Для подолання наявних у мовній освіті недоліків треба активізувати творчий пошук нових, впливовіших технологій викладання української мови, створення сучасних методичних напрацювань у цій сфері освіти.
Актуальність дослідження визначається положеннями сучасних концепцій мовної освіти в Україні щодо підвищення методичного рівня навчання державної мови студентів, зокрема економічних спеціальностей. Формування професійного мовлення ґрунтується на теорії мовленнєвої діяльності, відповідно до якої вона є тим вищим видом діяльності, що супроводжує будь-яку іншу діяльність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО МОВЛЕННЯ У СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок