Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОВІ ФОРМИ ПРОФІЛІВ ЛОПАТЕЙ ВЕРТИКАЛЬНО-ОСЬОВИХ ВІТРОУСТАНОВОК СЕРЕДНЬОЇ ШВИДКОХІДНОСТІ

НОВІ ФОРМИ ПРОФІЛІВ ЛОПАТЕЙ ВЕРТИКАЛЬНО-ОСЬОВИХ ВІТРОУСТАНОВОК СЕРЕДНЬОЇ ШВИДКОХІДНОСТІ

Назва:
НОВІ ФОРМИ ПРОФІЛІВ ЛОПАТЕЙ ВЕРТИКАЛЬНО-ОСЬОВИХ ВІТРОУСТАНОВОК СЕРЕДНЬОЇ ШВИДКОХІДНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Рожкова Людмила Георгіївна
УДК 621.548.5
НОВІ ФОРМИ ПРОФІЛІВ ЛОПАТЕЙ ВЕРТИКАЛЬНО-ОСЬОВИХ
ВІТРОУСТАНОВОК СЕРЕДНЬОЇ ШВИДКОХІДНОСТІ
05.05.17 – Гідравлічні машини і гідропневмоагрегати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Суми – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Коваленко Володимир Михайлович
Сумський державний університет
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Яковлєв Олександр Іванович,
Національний аерокосмічний університет
„ХАІ”, м. Харків;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Таурит Тетяна Георгіївна,
Інститут прикладних проблем гідроаеромеханіки
та теплообміну при НТУУ „КПІ”, м. Київ;
Провідна організація | Інститут проблем машинобудування імені
А.М. Підгорного НАН України, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “ 31 ” березня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.03 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Сумського державного університету.
Автореферат розісланий “ 8 ” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савченко Е.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Можна без перебільшення сказати, що історія людства це історія енергетики, оскільки без її розвитку було б неможливе становлення цивілізації. До 70-х років двадцятого століття понад 90% споживаних енергоресурсів складали непоновлювані джерела енергії (нафта, газ, вугілля і т.д.) і лише 10% поновлювані (в основному гідроенергія). При збереженні темпів росту енергоспоживання до століття можливо повне витрачення запасів викопного органічного палива і не тільки вже розвіданих, але і прогнозованих. Так, за даними звіту Інституту технічної теплофізики НАН України, при існуючому в даний час рівні споживання енергії світові запаси нафти будуть виснажені протягом 35 років. З іншого боку, використання непоновлюваних джерел енергії веде до погіршення екологічного оточення. В даний час людство вступає в епоху примусової реструктуризації енергетичних комплексів національних економік практично всіх держав, оскільки більшість з них базується на технологіях згоряння палива. Так, наприклад, майже весь обсяг споживаного в Європі природного газу використовується саме цим шляхом, що є основним джерелом парникових газів: на один кубічний метр природного газу припадає така ж кількість СО2. Подібна картина спостерігається і при спалюванні інших видів палива, що уже в даний час приводить до локальних змін клімату. З метою запобігання глобальним змінам у цьому напрямку міжнародним співтовариством прийнята Рамкова Конвенція ООН про зміну клімату і відповідний їй Протокол Кіото, що вказує для високорозвинених країн граничні значення викидів в атмосферу і визначає заходи щодо їх зменшення. Технології переробки переважних у даний час непоновлюваних джерел енергії в основному вичерпали ресурси удосконалення. У цьому зв'язку постає необхідність усе більшого використання альтернативних енергоджерел.
У найбільш розвинутих країнах: США, Німеччині, Франції, Данії, Голландії та інших – в останні десятиліття енергетика з використанням альтернативних поновлюваних джерел енергії розвивається швидкими темпами. До них належать, зокрема, безпосередньо сонячна і вітрова. В енергобалансі деяких із згаданих держав частка поновлюваних джерел енергії вже зараз істотна, досягає 10-15 %, а надалі планується досягнення 30%-вої частки альтернативної енергетики у світовому енергобалансі. Велика роль у цьому приділяється вітроенергетиці. У нашій державі не менш актуальне впровадження технологій одержання енергії від поновлюваних джерел як у частині енергозбереження, враховуючи те, що Україна імпортує енергоносії, так і з погляду екології. У цьому зв'язку (і відповідно до Рамкової Конвенції ООН і Протоколу Кіото) у 1996 році в Україні була прийнята Національна енергетична програма, що визначає напрямки розвитку енергетики до 2010 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НОВІ ФОРМИ ПРОФІЛІВ ЛОПАТЕЙ ВЕРТИКАЛЬНО-ОСЬОВИХ ВІТРОУСТАНОВОК СЕРЕДНЬОЇ ШВИДКОХІДНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок