Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАКЦІЇ ТУЧНИХ КЛІТИН НА ДІЮ СЛАБКИХ МАГНІТНИХ ПОЛІВ ВКРАй НИЗЬКИХ ЧАСТОТ

РЕАКЦІЇ ТУЧНИХ КЛІТИН НА ДІЮ СЛАБКИХ МАГНІТНИХ ПОЛІВ ВКРАй НИЗЬКИХ ЧАСТОТ

Назва:
РЕАКЦІЇ ТУЧНИХ КЛІТИН НА ДІЮ СЛАБКИХ МАГНІТНИХ ПОЛІВ ВКРАй НИЗЬКИХ ЧАСТОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,17 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
Рема Шехда Хассан Абу Хадда
УДК 577.121:577.4
РЕАКЦІЇ ТУЧНИХ КЛІТИН НА ДІЮ СЛАБКИХ МАГНІТНИХ ПОЛІВ ВКРАй НИЗЬКИХ ЧАСТОТ
03.00.04 – біохімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Сімферополь - 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Таврійському національному університеті
ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент
Мартинюк Віктор Семенович
Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського, доцент кафедри біохімії
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Мірошниченко Микола Степанович
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченко Міністерства освіти
і науки України, завідувач кафедри біофізики
доктор медичних наук, професор
Євстаф’єва Олена Володимирівна
Кримський державний медичний університет
ім. С.І. Георгієвського, Міністерства охорони
здоров’я України і Міністерства освіти
і науки України, завідувач кафедри нормальної
фізіології
Провідна установа: Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України
Захист відбудеться 12.05.2003 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.04 у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського (вул.. Ялтинська, 4, м. Сімферополь, 95007) у конференц-залі.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського (вул. Ялтинська, 4, м. Сімферополь, 95007)
Автореферат розіслано 10.04.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради В.С. Мартинюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останній час змінні магнітні поля (ЗМП) розглядають як один з глобальних екологічних факторів, який впливає на організм людини і тварин. Інтерес до цієї проблеми постійно зростає у зв’язку з ростом фонових рівнів ЗМП техногенного походження і необхідністю більш точного гігієнічного нормування ЗМП різних характеристик. Водночас є цікавим вивчення біологічної дії ЗМП з характеристиками, близькими до природних електромагнітних варіацій. Достовірно встановлена висока біологічна активність надто слабких ЗМП (Сидякін В.Г., Темур’янц Н.А.та ін., 1985). Дія ЗМП у діапазоні надто низьких частот викликає функціональні зміни з боку центральної нервової системи (Сидякін В.Г., 1986), серцево-судинної системи (Віллорезі Дж., Птіцина Н.Г., та ін.,1998), системи крові (Темур’янц Н.А., Володимирський Б.М., Тішкін О.Г., 1992), нейрогуморальних (Загорська та ін., 1989, 1990) і клітинних метаболічних процесів (Труханов К.А., Шевнін А.Д., 1984). В останні роки подальший розвиток отримала гіпотеза про те, що електромагнітні варіації природного походження можуть бути посередником у механізмах сонячно-біосферних зв’язків і метеочутливості живих організмів (Темур’янц Н.А., Володимирський Б.М., Тішкін О.Г., 1992. Водночас з цим ЗМП техногенного походження, зокрема які генеруються лініями електропередач, електротехнічними і електронними приладами, електричним транспортом, можуть бути одним із факторів ризику розвитку захворювань серцево-судинної системи (Віллорезі Дж. та ін., 1998).
Варто однак відзначити, що молекулярні і клітинні механізми дії ЗМП на біологічні системи залишаються недостатньо вивченими. В останній час розвивається ідея про те, що дифузна ендокринна система (APUD-система) у організмі людини і тварин виконує магніторецепторну функцію
(Темур’янц Н.А. та ін., 1996). APUD-система представлена різноманітними клітинними системами організму, які характеризуються близькими секреторними функціями. До них відносять секреторні клітини епіфізу, нейросекреторні клітини гіпоталамусу і гіпофізу, В- і С-клітини щитовидної залози, секреторні клітини нирок і підшлункової залози, М-клітини селезінки і лімфатичних вузлів, а також тучні клітини.
Тучні клітини є обов’язковим компонентом з’єднувальної тканини. Ці клітини є особливою функціонально лабільною групою клітин, які розташовані у всіх органах і тканинах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РЕАКЦІЇ ТУЧНИХ КЛІТИН НА ДІЮ СЛАБКИХ МАГНІТНИХ ПОЛІВ ВКРАй НИЗЬКИХ ЧАСТОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок