Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА ОСОБОВИХ ІМЕН МЕШКАНЦІВ УКРАЇНСЬКОГО ПРИДУНАВ’Я ( НА МАТЕРІАЛІ КІЛІЙСЬКОГО ТА БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНІВ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

ДИНАМІКА ОСОБОВИХ ІМЕН МЕШКАНЦІВ УКРАЇНСЬКОГО ПРИДУНАВ’Я ( НА МАТЕРІАЛІ КІЛІЙСЬКОГО ТА БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНІВ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Назва:
ДИНАМІКА ОСОБОВИХ ІМЕН МЕШКАНЦІВ УКРАЇНСЬКОГО ПРИДУНАВ’Я ( НА МАТЕРІАЛІ КІЛІЙСЬКОГО ТА БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНІВ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,37 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І. МЕЧНИКОВА
М Е Д В Е Д Є В А
О л е н а Ю р і ї в н а
УДК 801.313.1.:808.3 (477.74)
ДИНАМІКА ОСОБОВИХ ІМЕН
МЕШКАНЦІВ УКРАЇНСЬКОГО ПРИДУНАВ’Я
( НА МАТЕРІАЛІ КІЛІЙСЬКОГО ТА БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНІВ
ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
 
Спеціальність 10.02.01 - українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ізмаїльському державному педагогічному інституті,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - кандидат філологічних наук, доцент
Черезова Гюльнара Анверівна,
Ізмаїльський державний педагогічний інститут,
доцент кафедри загального мовознавства і
слов’янських мов
Офіційні опоненти : доктор філологічних наук, професор
Карпенко Юрій Олександрович, Одеський
національний університет ім. І.І. Мечникова,
завідувач кафедри української мови
кандидат філологічних наук, доцент
Боєва Евеліна Володимирівна, Південно-
український державний педагогічний
університет ім. К.Д. Ушинського, доцент
кафедри української філології
Провідна установа - Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В.К. Винниченка, кафедра української мови, Міністерство
освіти і науки України, м.Кіровоград.
Захист відбудеться 21 грудня 2001 р. о 1330 год. на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою : 65058, Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 91.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Одеського
національного університету ім. І.І. Мечникова ( 65026, Одеса, вул. Преобра-женська, 24 ).
Автореферат розіслано 17.11.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Черноіваненко Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація присвячена дослідженню українського іменника мешканців Українського Придунав’я.
Останніми десятиріччями ХХ ст. антропонімічні дослідження в Україні досягли значних успіхів. Надруковано ряд теоретичних робіт відомих ономастів А.О. Білецького, І.І.Ковалика, П.П.Чучки, Ю.О.Карпенка, Є.С.Отіна, В.О.Горпинича та ін. Опубліковано грунтовні дослідження С.П.Бевзенка, Л.Л.Гумецької, М.О.Демчук, Р.Й.Керсти, Л.Т.Масенко, С.М.Медвідь-Пахомової, О.Д.Неділько, Г.П.Півторака, Ю.К.Редька, В.М.Русанівського, І.Д.Сухомлина, М.Л.Худаша.
За порівняно короткий період виріс значний колектив дослідників, які вивчають особові імена : Л.О.Белей, Т.Д.Братушенко, В.А.Івашко, Л.В.Карлова, І.І.Козубенко, Л.В.Кракалія, Т.В.Марталога, Л.А.Мельник, Р.І.Осташ, С.П.Павелко, В.Д.Познанська, М.І.Сенів, І.Д.Скорук, І.Д.Фаріон, В.А.Шевцова.
Переважна більшість праць, в яких вивчається рух імен на Півдні України, присвячена аналізу особових імен росіян (Л.П.Зайчикова, Л.А.Купцова, Р.В.Петрова, Д.А.Жмурко, О.Ю.Карпенко, Г.Ю.Касім). Антропонімічна система українців, що мешкають на Півдні України, виступала об’єктом наукового аналізу у О.Ю.Касім і Ю.В.Цимбалюк, але залишилась порівняно мало вивченою і потребує подальшого всебічного опрацювання. Цим і визначається актуальність дослідження.
Беручи до уваги специфічність території Українського Придунав’я, яка передусім полягає в його поліетнічності, вважаємо, що однією з невідкладних, висунутих самим часом, нагальних проблем регіону взаємовпливів і перехрещення багатьох культур є аналіз взаємодії антропонімічних систем етнічних спільностей регіону. Досі увагу дослідників привертало розрізнене вивчення особових імен. Тим часом безумовно корисним є порівняльне обстеження онімів різних іменних систем, адже аналіз особових імен саме в порівняльному плані дозволить краще пізнати антропонімічну систему Українського Придунав’я в цілому. Однак вивчення українського іменника у його зіставленні з сусіднім болгарським досі не проводилося.
Мета й основні завдання дисертації. В світлі сказаного актуальним видається порівняння динаміки антропонімічних уподобань українців і болгар, що мешкають на території Українського Придунав’я. Це дозволяє визначити мету праці - вивчення українського іменника на матеріалі Кілійського району Одеської області, а також зіставлення його з болгарським іменником на матеріалі Болградського району Одеської області, виявлення спільних та відмінних аспектів цих двох іменних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИНАМІКА ОСОБОВИХ ІМЕН МЕШКАНЦІВ УКРАЇНСЬКОГО ПРИДУНАВ’Я ( НА МАТЕРІАЛІ КІЛІЙСЬКОГО ТА БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНІВ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок