Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ТА РОЗРАХУНОК ВПЛИВУ ВНУТРІШНІХ ТА ЗОВНІШНІХ ЧИННИКІВ НА ЦІНОУТВОРЕННЯ В ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ

МОДЕЛЮВАННЯ ТА РОЗРАХУНОК ВПЛИВУ ВНУТРІШНІХ ТА ЗОВНІШНІХ ЧИННИКІВ НА ЦІНОУТВОРЕННЯ В ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ТА РОЗРАХУНОК ВПЛИВУ ВНУТРІШНІХ ТА ЗОВНІШНІХ ЧИННИКІВ НА ЦІНОУТВОРЕННЯ В ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,11 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
На правах рукопису
Махорт Андрій Пилипович
УДК 519.86
МОДЕЛЮВАННЯ ТА РОЗРАХУНОК ВПЛИВУ
ВНУТРІШНІХ ТА ЗОВНІШНІХ ЧИННИКІВ
НА ЦІНОУТВОРЕННЯ В ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертацiї
на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова Національної академії наук України.
доктор фізико-математичних наук, професор ГОНЧАР Микола Семенович, завідувач відділу математичного моделювання Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України
 
доктор фізико-математичних наук, професор Капустян Володимир Омелянович, завідувач кафедри математичного моделювання економічних систем Національного технічного університетету України "КПІ", (м. Київ)
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Горбачук Василь Михайлович, старший науковий співробітник відділу математичних методів дослідження операцій Інституту кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України, (м. Київ)
 
Львівський національний університет імені Івана Франка, факультет прикладної математики та інформатики, кафедра інформаційних систем, (м. Львів)
Захист відбудеться "09" червня 2005р. об 16 годині на засіданні спеціалі-зованої вченої ради Д26.001.35 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, Київ, просп. Глушкова, 2, корп.6, ауд.40.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий "06" травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.35,
кандидат фіз.-мат. наук, доц. П.М. Зінько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність дисертаційної роботи обумовлена необхідністю дослідження проблеми встановлення рівноваги в економічних системах. Серед різних математичних моделей і методів розв'язання цієї проблеми виокремлюється підхід, який базується на вальрасовому принципі рівноваги. Цьому напряму економічних досліджень приділено достатньо уваги, про що свідчить кількість публікацій, присвячених подібним дослідженням. Варто згадати роботи Леонтьєва, Самуельсона, Ерроу, Дебре, Гейла, Куна, Нікайдо, Узава [Ашманов С.А. Введение в математическую экономику. - М.: Наука, 1984, - 293с.] Але певні задачі лишаються досі нерозв'язаними, зокрема такі, як питання встановлення рівноваги в економічній системі, в якій наявні монополісти. На модельному рівні це питання майже зовсім не розроблено.
Загалом вивчення економічних систем вальрасового типу відбувається в рамках класичного опису економічних систем. Складові класичного опису наступні: споживачі характеризуються функцією корисності, а фірми - за допомогою оптимальних планів.
Опис споживачів за допомогою функції корисності не є вичерпним. Втрачається важливий момент, пов'язаний зі стохастичністю вибору споживача. В той же час функція корисності не є реально існуючою економічною величиною і характеризує ідеалізовану картину споживання товарів.
З іншого боку, опис фірм за допомогою оптимальних планів передбачає, що взаємодія між фірмами не береться до уваги. В реальній економічній системі взаємодія між фірмами існує. Важливим моментом класичного опису є принцип максимізації прибутку фірм. Цей принцип не можна вважати таким, що має виконуватись беззаперечно. Зокрема, в реальній економіці, за умови конкуренції, важко визначити - чи є вибрана стратегія поведінки певної фірми оптимальною. Крім того, максимізація прибутку вимагає існування в економічній системі деякого рівноважного вектора цін, на формування якого не впливають фірми, що діють в економічній системі. Насправді фірми можуть впливати на формування рівноважного вектора цін. Також принцип максимізації прибутку передбачає наявність досконалої конкуренції в економічній системі. Тому класичний підхід не може цілком адекватно описувати економічні системи перехідного типу, в яких конкуренція не розвинута в достатній мірі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ТА РОЗРАХУНОК ВПЛИВУ ВНУТРІШНІХ ТА ЗОВНІШНІХ ЧИННИКІВ НА ЦІНОУТВОРЕННЯ В ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок