Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГІЧНІ ТА ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ФАГІВ МОЛОЧНОКИСЛИХ БАКТЕРІЙ, ВИДІЛЕНИХ ЗА УМОВ ВИРОБНИЦТВА МОЛОЧНИХ ФЕРМЕНТОВАНИХ ПРОДУКТІВ

БІОЛОГІЧНІ ТА ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ФАГІВ МОЛОЧНОКИСЛИХ БАКТЕРІЙ, ВИДІЛЕНИХ ЗА УМОВ ВИРОБНИЦТВА МОЛОЧНИХ ФЕРМЕНТОВАНИХ ПРОДУКТІВ

Назва:
БІОЛОГІЧНІ ТА ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ФАГІВ МОЛОЧНОКИСЛИХ БАКТЕРІЙ, ВИДІЛЕНИХ ЗА УМОВ ВИРОБНИЦТВА МОЛОЧНИХ ФЕРМЕНТОВАНИХ ПРОДУКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,56 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ШУГАЙ МИРОСЛАВА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 578.81:637.13
БІОЛОГІЧНІ ТА ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
ФАГІВ МОЛОЧНОКИСЛИХ БАКТЕРІЙ, ВИДІЛЕНИХ ЗА УМОВ ВИРОБНИЦТВА МОЛОЧНИХ ФЕРМЕНТОВАНИХ ПРОДУКТІВ
03.00.06 – вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі вірусології біологічного факультету Київського
національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник – академік УААН, доктор біологічних наук, професор
Бойко Анатолій Леонідович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти – академік УААН, доктор біологічних наук, професор
Патика Володимир Пилипович,
Національний авіаційний університет Кабінету Міністрів України;
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Товкач Федір Іванович,
Інститут мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, завідувач відділом молекулярної біології вірусів.
Провідна установа – Інститут сільськогосподарської мікробіології ААН
України, м. Чернігів.
Захист дисертації відбудеться 21 березня 2006 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.14 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, за адресою:
03127, м. Київ, проспект академіка Глушкова, 2, корп. 12, ауд. 434.
Поштова адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий „ 20 ” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.В. Молчанець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтерес до фагів молочнокислих бактерій зумовлений насамперед тим, що ці віруси мають надзвичайно важливе практичне значення. Лізуючи клітини бактерій-хазяїв, фаги знижують активність заквасок, збільшують тривалість вироблення продуктів та погіршують їх якість, завдаючи цим серйозних економічних втрат. Незважаючи на значні досягнення щодо вивчення механізмів захисту молочнокислих бактерій (МКБ) від фагової інфекції, проблема боротьби з бактеріофагами залишається однією з найактуальніших для молочної промисловості розвинених країн світу (Brussov Н., 2001; Coffey A. and Ross R.P., 2002; McGrath S. et al., 2002).
В Україні проблема фаголізису особливо гостро постала в останні десятиліття, коли вітчизняні дослідження з ряду причин було практично припинено, колекції фагів та чутливих до них культур втрачено, а тому, роботи з виявлення та профілактики фаголізису на виробництві майже не проводилися. Зрозуміло, що за цих умов кількість випадків порушень ферментації значно зросла.
Вибір ефективних методів боротьби з бактеріофагами МКБ, без сумніву, повинен базуватися на всебічному вивченні їх біологічних властивостей. Аналіз літератури щодо лактофагів дозволяє зробити висновок: незважаючи на великий інтерес зарубіжних дослідників до цієї групи бактеріальних вірусів та велике число робіт, присвячених їм, виявляються все нові й нові дані, які не тільки відкривають обнадійливі перспективи боротьби з фаголізисом на виробництві, а й мають велику теоретичну цінність. Зокрема, завдяки тому, що на даний час фаги МКБ – найдослідженіша на генетичному рівні фагова система (Lucchini S. еt al., 1999; Proux C. et al., 2003; Desiere F. et al., 2002), ця група вірусів стала цікавим об’єктом для еволюційного дослідження. Дані, отримані завдяки секвенуванню фагових геномів, розширюють наші уявлення про еволюцію бактеріальних вірусів, допомагають з’ясувати особливості генетичної структури світової популяції фагів, дозволяють по-новому оцінити роль бактеріофагів як фактора еволюції їх хазяїв.
Мозаїчність фагових геномів свідчить про важливу роль горизонтального обміну блоками генетичної інформації в еволюції бактеріофагів. Згідно з Hendrix (2003), шляхом гомологічних та негомологічних рекомбінацій відбувається інтенсивний обмін послідовностями геномів не лише між фагами, активними до філогенетично близьких хазяїв, але й фагами, хазяї яких займають спільну екологічну нішу, внаслідок чого виникає значна розмаїтість локальних популяцій бактеріальних вірусів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БІОЛОГІЧНІ ТА ФІЗИКО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ФАГІВ МОЛОЧНОКИСЛИХ БАКТЕРІЙ, ВИДІЛЕНИХ ЗА УМОВ ВИРОБНИЦТВА МОЛОЧНИХ ФЕРМЕНТОВАНИХ ПРОДУКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок