Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СМИСЛОУТВОРЮЮЧИХ МОТИВІВ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

ФОРМУВАННЯ СМИСЛОУТВОРЮЮЧИХ МОТИВІВ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СМИСЛОУТВОРЮЮЧИХ МОТИВІВ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти
Академії педагогічних наук
РЖЕВСЬКА-ШТЕФАН Злата Олександрівна
УДК 378.147-159
ФОРМУВАННЯ СМИСЛОУТВОРЮЮЧИХ МОТИВІВ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
19.00.07 – педагогічна і вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор,
Лушин Павло Володимирович,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти
АПН України,
завідувач кафедри педагогіки вищої школи та прикладної психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
Булах Ірина Сергіівна,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри теоретичної та консультативної психології,
кандидат психологічних наук, доцент,
Юдіна Наталія Олександрівна,
Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г. Короленка.
Захист відбудеться „ 20 ” грудня 2007 р. о 12-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.02 у Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ–53, вул. Артема, 52-А, корпус 3, актова зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Автореферат дисертації розісланий „19” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Снісаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасна соціо-культурна ситуація висуває серйозні вимоги до компетентності і професіоналізму фахівців в галузі психології. Від майбутніх психологів-практиків очікують не тільки засвоєння відповідних знань, умінь і навичок, але, в першу чергу, виходу на високий рівень особистісного розвитку та саморозвитку (О. Ф. Бондаренко, Г. Ю. Бєлокрилова, Т. М. Буякас, С. Д. Максименко, Н. В. Чепелєва та ін.). Важливим фактором, що забезпечує даний процес, на думку багатьох авторів, є наявність у студентів високого рівня відповідної мотивації (М.І. Алексєєва, А. К. Дмитренко, Ю. М. Забродін, Г. Ю. Любимова, Б. А. Сосновський, В. А. Якунін). Це означає, що в ієрархії мотивів навчання студентів мають домінувати такі смислоутворюючі мотиви, які здатні забезпечити високу особистісну зацікавленість індивіда в досягненні поставлених цілей.
Умовою формування таких смислоутворюючих мотивів вважають співпадіння суспільних і особистісних смислів діяльності – смислів, які вкладає в діяльність сама особистість, і смислів, які закладені в діяльність суспільством (О. М. Леонтьєв, Д. О. Леонтьєв, О. К. Дусавицький). Відомо, що на практиці дані смисли перебувають в постійних суперечностях, що породжує як різноманітні внутрішні особистісні конфлікти, так і конфлікти між особистістю та суспільством. В психолого-педагогічній літературі достатньо широко висвітлені умови, що сприяють більш ефективному розвитку смислоутворюючих мотивів навчання (М. І. Алексєєва, А. Г. Архипов, Л. І. Божович, М. Ф. Добринін, О. К. Дусавицький, Н. А. Густяков, Н. В. Єфімова, Л. К. Золотих В. І. Ковальов, О. М. Леонтьєв, Т. І. Лях, А. К. Маркова, М. В. Матюхина, Р. П. Мільруд, В. Ф. Моргун, Н. Г. Морозова, А. Б. Орлов, Л. С. Славина, Г. І. Щукина та ін). Проте поза увагою науковців залишається проблема мотиваційної кризи, яка супроводжує вищезгадане неспівпадіння смислів діяльності й викликає загальне зниження мотивації й тенденцію до формального виконання діяльності.
Інтегральним показником проблемності переживання таких криз студентами психологічних спеціальностей вважається тенденція до свідомої відмови від самореалізації в якості психолога (Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СМИСЛОУТВОРЮЮЧИХ МОТИВІВ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ ПСИХОЛОГІВ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок