Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> наукові і технологічні основи формування різального рельєфу шліфувальних кругів з метою підвищення ефективності обробки

наукові і технологічні основи формування різального рельєфу шліфувальних кругів з метою підвищення ефективності обробки

Назва:
наукові і технологічні основи формування різального рельєфу шліфувальних кругів з метою підвищення ефективності обробки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,13 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Шахбазов Яків Олександрович
УДК 621.921:621.923
наукові і технологічні основи формування
різального рельєфу шліфувальних кругів
з метою підвищення ефективності обробки
Спеціальність 05.03.01 – процеси механічної обробки,
верстати та інструменти
Автореферат дисертації на здобуття наукового
ступеня доктора технічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі “Технологія матеріалів і поліграфічного машинобудування” Української академії друкарства Міністерства освіти і науки України, м. Львів.
Науковий консультант – доктор технічних наук, професор
Федорович Володимир Олексійович,
Національний технічний університет “
Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри “Інтегровані технології машинобудування” ім. М.Ф. Семка
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Калафатова Людмила Павлівна,
Донецький національний технічний університет, професор кафедри “Металорізальні верстати та інструменти”;
доктор технічних наук, професор
Кальченко Віталій Іванович,
Чернігівський державний технологічний
університет, завідувач кафедри“
Металорізальні верстати і системи”;
доктор технічних наук, старший
науковий співробітник
Лавріненко Валерій Іванович,
Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля
Національної академії наук України, м. Київ,
завідувач відділу
Провідна установа – Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, м. Харків.
Захист відбудеться “ 24 ” травня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.12 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічно-го університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “ 14 ” квітня 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради Пермяков О.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Аналіз номенклатури абразивних кругів показав, що найбільш широко застосовуваними при шліфуванні є круги з електрокорунду на керамічній зв'язці, що займають загалом більше 90% усього обсягу. На переважній більшості металообробних підприємств здійснюється технічна підготовка такого інструменту. Від умов технічної підготовки залежать витрати часу й абразивного інструменту, стан його робочої поверхні, основною характеристикою якої є відносна опорна поверхня, що визначає якість обробленої поверхні, продуктивність і собівартість обробки. Тільки за раху-нок зміни режимів формування рельєфу абразивних кругів при їхній технічній підготовці шорсткість обробленої поверхні змінюється більш ніж у десять разів. Як правило, витрати при формуванні рельєфу абразивного круга значно перевищують витрати безпосередньо в процесі шліфування. Тому ефективність процесу шліфування багато в чому буде визначатися технічними можливостями раціонального й спрямованого формування опорної поверхні рельєфу робочої поверхні абразивного круга на задану операцію.
Розроблення цієї проблеми доцільне у двох аспектах. З наукового погляду необхідні дослідження механізму крихкого руйнування поверхневого шару абразивного круга й пошук технологічних умов формування заданого рельєфу та відносної опорної поверхні рельєфу круга. Практичне застосування такого підходу дасть можливість шляхом зміни умов формування рельєфу абразивних кругів суміщати при обробці в одному технологічному процесі весь діапазон режимів оброблення від чорнового до чистового шліфування. Ця проблема особливо актуальна в сучасних умовах малих і середніх підприємств, де обмежена наявність широкої номенклатури верстатів та інструментів для продуктивного і якісного шліфування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Робота виконувалася згідно з планом НДР наукової ради з проблеми "Синтез надтвердих матеріалів і їхнє застосування в промисловості" Національної Академії наук України, науково-дослідної лабораторії алмазного інструменту кафедри технології матеріалів і поліграфічного машинобудування Української академії друкарства і пов’язана з науково-технічними темами “Розробка конструкції і технології виготовлення інструментів з НТМ для оброблення підошви взуття” (UA 01900001893), “Розробка техпроцесу виготовлення алмазного інструменту для механічного оброблення азбестових фрикційних виробів” (UA 01002453P), “Розробка конструкції брусків з НТМ для обробки торців шліфувальних кругів” (01910000906), “Розробка конструкції алмазного інструменту для обробки азбестових фрикційних виробів” (UA 01000283P), “Розробка технології виготовлення дослідної партії кранів ДУ –50” (0195V020133), “Теоретичні основи створення високошвидкісних шліфувальних інструментів і технологічного забезпечення їх конструктивного виконання” (01203014007289).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: наукові і технологічні основи формування різального рельєфу шліфувальних кругів з метою підвищення ефективності обробки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок