Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АМЕРИКАНСЬКО-ЄГИПЕТСЬКІ ВІДНОСИНИ В КОНТЕКСТІ БЛИЗЬКОСХІДНОЇ ПОЛІТИКИ США (1952 –1991 рр.)

АМЕРИКАНСЬКО-ЄГИПЕТСЬКІ ВІДНОСИНИ В КОНТЕКСТІ БЛИЗЬКОСХІДНОЇ ПОЛІТИКИ США (1952 –1991 рр.)

Назва:
АМЕРИКАНСЬКО-ЄГИПЕТСЬКІ ВІДНОСИНИ В КОНТЕКСТІ БЛИЗЬКОСХІДНОЇ ПОЛІТИКИ США (1952 –1991 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А.КРИМСЬКОГО
Зубаренко Ірина Валеріївна
УДК 94(620:73:5-15) “1952-1991”: 327. 21
АМЕРИКАНСЬКО-ЄГИПЕТСЬКІ ВІДНОСИНИ В КОНТЕКСТІ БЛИЗЬКОСХІДНОЇ ПОЛІТИКИ США
(1952 –1991 рр.)
07.00.02 - Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин Інституту соціальних наук Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова (МОН України).
Науковий керівник: кандидат історичних наук
Глєбов Віктор Вікторович,
Завідувач відділом міжнародних відносин
Інституту соціальних наук
Одеського національного університету
ім. І.І. Мечникова (МОН України).
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Камінський Євген Євменович,
професор політології, міжнародних відносин
завідувач відділу трансатлантичних досліджень
Інституту світової економіки і міжнародних відносин
НАН України
кандидат історичних наук
Волович Олексій Олексійович,
директор Одеського регіонального філіалу
Національного інституту стратегічних досліджень
при Президентові України
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра нової та новітньої
історії зарубіжних країн.
Захист відбудеться “_14__” січня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.174.01 в Інституті сходознавства ім. А.Кримського НАН України за адресою: 01001, Київ-1, вул. Грушевського, 4.
З текстом дисертації можна ознайомитись у бібліотеці Інституту сходознавства ім. А.Кримського НАН України (м. Київ, вул. Грушевського, 4,
к. 207).
Автореферат розісланий “ 13 ” грудня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук О.Д.Василюк
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми пояснюється відсутністю у вітчизняній історіографії комплексного дослідження з американсько-єгипетських відносин у 1952-1991 роки. В Україні на початку 1990-х років, паралельно з надбанням незалежності у виборі зовнішньополітичних пріоритетів, помітно відбувається переорієнтація в науці від вивчення узагальнених проблем, пов’язаних з американсько-радянською конфронтацією у завоюванні зон впливу, у тому разі і на Близькому Сході, до більш конкретизованих питань про визначення вже власного місця в постбіполярному світі. В цьому відношенні для України, зовнішня політика якої передбачає декілька приоритетних напрямків, може виявитись корисним досвід балансування Єгипту у трикутнику США – Арабський світ – Ізраїль.
Водночас остаточне врегулювання близькосхідних антагонізмів залишається серед гострих насущних питань для взаємодії суб’єктів міжнародних відносин, включаючи й Україну. В умовах, коли Вашингтон проводить власну політику щодо вирішення того чи іншого аспекту цього врегулювання, вивчення досвіду реалізації американсько-єгипетських відносин, які попри наявності різних тимчасових суперечностей, були загалом мирними і компромісними, вбачається актуальним і необхідним, а також пояснює причини і корені нинішнього стану співробітництва між США і Єгиптом.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках наукової тематики, що розробляється з 1994 року на кафедрі міжнародних відносин, Інституту соціальних наук Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова з проблематики історії арабських країн і міжнародних відносин на Близькому Сході.
Метою дисертаційної роботи є аналіз генезису американсько-єгипетських відносин в конкретних історичних умовах, а також прагнення викристалізувати як позитивний, так і негативний досвід в реалізації відносин між США та Єгиптом у 1952-1991 роки. Відповідно до поставленої мети були визначені такі дослідницькі завдання:
1. Проаналізувати вплив ряду факторів міжнародного, регіонального і внутрішньополітичного значення на стан зближення та відчуженості між США і Єгиптом на тому чи іншому етапі.
2. Визначити роль американсько-радянської конфронтації на Близькому Сході у виборі зовнішньополітичних пріоритетів Єгипту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АМЕРИКАНСЬКО-ЄГИПЕТСЬКІ ВІДНОСИНИ В КОНТЕКСТІ БЛИЗЬКОСХІДНОЇ ПОЛІТИКИ США (1952 –1991 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок