Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛІЗОВАНЕ НАВЧАННЯ В СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА У США

ІНДИВІДУАЛІЗОВАНЕ НАВЧАННЯ В СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА У США

Назва:
ІНДИВІДУАЛІЗОВАНЕ НАВЧАННЯ В СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА У США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,36 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
СМАЛЬКО Людмила Євгенівна
УДК 378.4 (73)
ІНДИВІДУАЛІЗОВАНЕ НАВЧАННЯ
В СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ
МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА У США
Спеціальність 13.00.09 – теорія навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті імені Лесі Українки (м. Луцьк).
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, доцент
Гусак Петро Миколайович
Волинський державний університет
імені Лесі Українки, професор
кафедри соціальної педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Ярошенко Ольга Григорівна,
Національний педагогічний
університет імені М.Драгоманова,
професор кафедри методики
природничо-геграфічних наук
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Сгадова Валентина Василівна
Академія педагогічних наук України,
вчений секретар
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний
університет імені М.Коцюбинського,
кафедра педагогіки, Міністерство
освіти і науки України, м. Вінниця
Захист відбудеться 20 вересня 2000 року об 16-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради № К.26.053.02 в Національному педагогічному університеті імені М.Драгоманова за адресою: 252030, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у Національному педагогічному університеті імені М.Драгоманова.
Автореферат розіслано 18 серпня 2000 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Долинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Демократичні зміни, які відбуваються в Україні, спричинили пошук ефективних шляхів реформування життя у суспільстві, в тому числі й освіти. У державних документах реконструкції вітчизняної освітньої системи пріоритетним напрямом визнається впровадження інноваційних проектів, які б задовольняли різносторонні освітні і професійні потреби кожної особистості. У зв’язку з цим виявлення і критичне осмислення досвіду зарубіжних освітніх систем є, очевидно, найважливішим і найбільш оптимальним шляхом підвищення ефективності реформування вітчизняної освіти.
Аналіз наукової літератури свідчить про те, що формування професійно-творчого мислення майбутнього фахівця у вищій школі розвинених демократичних країн здійснюється за рахунок глибокої індивідуалізації навчання і впровадження ідей неперервної освіти. Вітчизняна вища освіта в основному акцентує увагу на проблемі оволодіння знаннями, а не на формуванні творчої особистості, здатної до самоактуалізації, самооновлення і самоудосконалення. В результаті випускники вітчизняних вузів, маючи глибокі теоретичні знання і практичні навички застосування їх у професійній діяльності, не здатні приймати самостійні рішення, відійти від вивченого зразка, висловлювати незалежні судження в тих або інших ситуаціях, передбачити можливі результати взаємодії з колективом, окремою особистістю.
Навчальний процес слід налагодити так, щоб студент без примусу прагнув до систематичного, активного, самостійного оволодіння знаннями. При цьому він повинен сам оцінювати свій рівень підготовки, самостійно обирати темп і визначати рівень засвоєння знань (не нижче визначеного мінімуму), переживати позитивні емоції в процесі навчання. Ефективно розв’язати ці проблеми можна через індивідуалізацію і нерозривно пов’язану з нею диференціацію навчання.
В українській педагогічній науці існує цілий ряд досліджень щодо перспектив розвитку і вдосконалення педагогічної освіти (С.І.Гончаренко, В.І.Луговий, Ю.І.Мальований, В.К.Майборода), професійної адаптації молодих учителів (О.Г.Мороз), ступінчатої педагогічної освіти (М.І.Шкіль, Г.П.Грищенко), індивідуалізації та диференціації професійної підготовки вчителя (П.М.Гусак, О.М.Пехота) та ін.
Значно зріс інтерес вітчизняних вчених до зарубіжних інноваційних підходів у теорії і практиці професійної підготовки педагога, і особливо у США, оскільки саме там простежується очевидна орієнтація на розвиток творчої індивідуальності студента.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛІЗОВАНЕ НАВЧАННЯ В СИСТЕМІ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА У США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок