Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОТЕНЦІЙНА ПЛОДОНОСНІСТЬ І ЇЇ ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ І ВИРОЩУВАННЯ ВИСОКОГО УРОЖАЮ СОРТІВ ВИНОГРАДУ З ГРУПОВОЮ СТІЙКІСТЮ В ПЕРЕДГІР'Ї КРИМУ

ПОТЕНЦІЙНА ПЛОДОНОСНІСТЬ І ЇЇ ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ І ВИРОЩУВАННЯ ВИСОКОГО УРОЖАЮ СОРТІВ ВИНОГРАДУ З ГРУПОВОЮ СТІЙКІСТЮ В ПЕРЕДГІР'Ї КРИМУ

Назва:
ПОТЕНЦІЙНА ПЛОДОНОСНІСТЬ І ЇЇ ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ І ВИРОЩУВАННЯ ВИСОКОГО УРОЖАЮ СОРТІВ ВИНОГРАДУ З ГРУПОВОЮ СТІЙКІСТЮ В ПЕРЕДГІР'Ї КРИМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,89 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ВИНОГРАДУ І ВИНА "МАГАРАЧ"
СЕМЕНЮК Володимир Олександрович
УДК 634. 86. 07: 631. 559 (477.75)
ПОТЕНЦІЙНА ПЛОДОНОСНІСТЬ І ЇЇ ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ
ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ І ВИРОЩУВАННЯ ВИСОКОГО УРОЖАЮ СОРТІВ ВИНОГРАДУ З ГРУПОВОЮ СТІЙКІСТЮ В ПЕРЕДГІР'Ї КРИМУ
06.01.08 - виноградарство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Ялта - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південному філіалі "Кримський агротехнологічний університет"
Національного аграрного університету (м. Сімферополь)
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор,
заслужений працівник освіти України
Дикань Олександр Павлович, Південний філіал "Кримський
агротехнологічний університет" Національного аграрного
університету, завідувач кафедри виноградарства.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Хреновськов Едуард Іванович, Одеський Державний аграрний
Університет Міністерства аграрної політики України (м. Одеса)
Завідувач кафедри виноградарства і виноробства;
кандидат сільськогосподарських наук
Борисенко Михайло Миколайович, Державне об’єднання
Агропромислового комбінату „Кримрадгосвінпром”, заступник
гендиректора по сільськогосподарському виробництву.
Провідна установа: Національний науковий центр – Нікітський Ботанічний сад, УААН, м. Ялта.
Захист дисертації відбудеться "____" _____________ 2006 року о _____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.365.02 при Інституті винограду і вина "Магарач", УААН, за адресою: 98600, АР Крим, м. Ялта, вул. Кірова, 31, ІВіВ "Магарач"
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ІВіВ "Магарач", АР Крим, м. Ялта, вул. Кірова, 31
Автореферат дисертації розісланий "____" _____________ 2006 року
Вчений секретар спеціалізованої ради,
доктор сільськогосподарських наук Якушина Н.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одержання стабільних урожаїв високої якості можливе при більш повному знанні особливостей формування генеративних органів сортів у річному циклі й реалізації потенційної плодоносності даних сортів винограду, що прямо залежить від застосування ефективних прийомів агротехніки, спрямованих на більш повну реалізацію біологічних ресурсів рослини винограду.
Особливо актуальною в даний час стала проблема введення в сортимент винограду сортів із груповою стійкістю як у Криму, так і в Україні в цілому. Вирощування цих сортів винограду дозволяє позбутися таких енергоємних операцій, як щеплення сорту на філоксеростійких підщепах, укриття кущів на зиму, через яку останнім часом часто приходиться відмовлятися від промислового вирощування винограду в ряді районів Криму. Впровадження даної групи сортів дозволяє різко скоротити число обробок виноградних насаджень отрутохімікатами, що знижує собівартість вирощуваної продукції, а також підвищує санітарний стан виноградних насаджень унаслідок виключення щеплення як способу передачі хронічних захворювань (віруси, бактеріальний рак, плямистий некроз).
Сортів винограду даної групи вже досить багато, але необхідно виділити з них найбільш урожайні, що дають продукцію високої якості і в той же час мають підвищену стійкість до факторів зовнішнього середовища. Взяті для дослідження сорти Сурученський білий, Молдова та Оницканський білий недостатньо вивчені в такому аспекті, особливо в передгірній зоні Криму, тому тема вивчення потенційної плодоносності і її ефективного використання для прогнозування і вирощування високого урожаю досліджуваних сортів винограду є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводилися за тематичним планом Південного філіалу "Кримський агротехнологічний університет" Національного аграрного університету на тему: "Наукове забезпечення галузей агропромислового комплексу Криму, розробка та удосконалювання технологій виробництва і переробки сільськогосподарської продукції в нових умовах господарювання" (номер державної реєстрації 0102V000128).
Мета досліджень. Мета досліджень полягала у встановленні потенційної плодоносності центральних бруньок і впливі довжини обрізки плодових лоз на її реалізацію, формування величини і якості урожаю в сортів винограду з груповою стійкістю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОТЕНЦІЙНА ПЛОДОНОСНІСТЬ І ЇЇ ЕФЕКТИВНЕ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ І ВИРОЩУВАННЯ ВИСОКОГО УРОЖАЮ СОРТІВ ВИНОГРАДУ З ГРУПОВОЮ СТІЙКІСТЮ В ПЕРЕДГІР'Ї КРИМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок